Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Ders Notları

NaCl

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Merhaba değerli malzeme mühendisleri. Bende aktif kullanici olmak için üyelik onayimi yapmis bulunmaktayim. Ders notlari başlığı altinda yardimci olmaya çalışabilirim. Ama emeğe saygi olmasi açısından sadece not istemek için değilde mesleğe merakli olan veya bu yolda celiklesmek isteyen arkadaşlar iletişime geçerse daha mutlu olacağımı belirtmek isterim. Kolayliklar dilerim.

Merhaba değerli malzeme mühendisleri. Bende aktif kullanici olmak için üyelik onayimi yapmis bulunmaktayim. Ders notlari başlığı altinda yardimci olmaya çalışabilirim. Ama emeğe saygi olmasi açısından sadece not istemek için değilde mesleğe merakli olan veya bu yolda celiklesmek isteyen arkadaşlar iletişime geçerse daha mutlu olacağımı belirtmek isterim. Kolayliklar dilerim. Ayrica Sakarya Metalurji ve Malzeme okuyan veya mezun olan arkadaslar var mi.

Nilüfer

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
Adana Bilim ve Teknoloji Ünive
Merhabalar. Ben şuan hazırlık okuyorum. Seneye zorluk çekmemek için şimdiden çalışmak istiyorum. Önerdiğiniz bir kitap var mı? Veya ders notlarınızı benimle paylaşır mısınız?

Konu sahibi
Konu sahibi
AlperŞAŞAL

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
William Callister yazarının Material Science and Engineering kitabının eğitim diline göre ingilizce veya Türkçe olanını almanı öneririm. Türkçesinin çevirisi iyidir. Konuları çok detaya girmeden örneklerle açıklar.

Nilüfer

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bölümüm ingilizce. İngilizce olanı alırım. Peki bu geçen ingilizce terimleri anlayabilmem için sözlük tarzı bir şey var mı?

Konu sahibi
Konu sahibi
AlperŞAŞAL

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Tureng.com sitesinde teknik terimlerin karşılıklarını bulabilirsin. Nette gezinirsen ayrıca bilgi edinebilirsin. Tavsiyem Türkçesini de alman ve iki kitaptan çalışman. Şuan hazırlıkta olduğun için Türkçe olanı ile konuları kavrayabilirsin. İngilizce olanı ile kıyaslayabilirsin.

Nilüfer

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Konu sahibi
Konu sahibi
AlperŞAŞAL

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Rica ederim , başarılar.

Bir sorun olursa yazabilirsin görünce cevaplarım. Yoğun tempoda çalıştığım için geç görebiliyorum ancak daha sık bakmaya çalışacağım.

halildrdu

MB Üyesi
Tepkiler
0
Not paylaşımı burdan yapalım denilmiş.Elimde oldukça burdan yaparım belki daha sonra giren arkadaşların işine yarar ayrıca istenilen bir ders olursa bulmaya çalışırım.

Dosyalar

sdursun1

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
Merhaba arkadaslar,
pirinç ve bakır malzeme ile ilgili notu olan paylaşabilirse çok sevinirim

Yukarı Alt