Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Hakkında Yorumlar

errorless

MB Üyesi
Tepkiler
1
Merhaba, ben metalurji ve malzeme mühendisliği okumak istiyorum ama çok iyi üniversiteler tutmuyor maalesef. Dokuz eylül, gazi, osmangazi, kocaeli üniversiteleri hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim. Bir de Anadolu üniversitesinde malzeme mühendisliği var daha geniş kapsamlı olduğunu biliyorum ama hiçbir yerde hakkında bir bilgi bulamıyorum. Onun hakkında da bilgi sahibi olan birisi varsa ve bilgilendirirse sevinirim.

onur54

MB Üyesi
Tepkiler
1
ben bu bölümü sakarya üniversitesinde yazmak istiyorum. okuyan birisi yardımcı olursa bizlere çok iyi olur.

turkuaz52

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Afyon Kocatepe
Ben AKÜ mekatrönik müh. 1 okuyorum metalurji bizim fakultede oluğundan bazı şeyler biliyorum duydukarım şu halk arasında popüler değil hatta başkalarına sordumu iş yok olma derler ama yanlış bir bilgidir kanmayın. Tüm malzemelerle nasıl edilir ne olur bu sorular ile çok haşır neşir olacaksınız. :cool:

umtcnklvn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
DPÜ Malzeme 2.sınıfım çok geniş bir bölüm olup ikisi arasında çok az fark vardır şimdiden hayırlı olsun

ertugrul01

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Uşak Üniversitesi
Uşak Üniversitesi Malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim , türkiyede pek bilinen bir mühendislik olmamasına rağmen kimseye aldırış etmeyin bölüm çok geniş ve çoğu sektörle doğrudan bağlantılı , kendinizi geliştirmeye bakın derim önü açık şimdiden hayırlı olsun

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Çok iyi üniversiteler tutmuyor Dokuz Eylül nasıl yorumu beni üzdü. Dokuz Eylül Metalurji ve Malzeme mühendisliği bölümünde Türkiye'de ilk 4 içinde. Laboratuvar imkanları ve staj imkanları iyidir. Ayrıca eğitim almak isteyen ve ilgili biri her okulda eğitim görüp çok başarılı olabilir. Ben Deu 2015 mezunuyum ve çoğu arkadaşım iş buldu ve bulmaya devam ediyor. Çalışma alanı cidden çok geniş. Piyasada artık firmalar ne kadar önemli bir bölüm olduğu bilincine varmış durumda. Ben mezun oldum 1 ay sonra askerliğim olmamasına rağmen başvuru yapmamama rağmen arandım ve işe başladım. Şimdi ikinci firmamdayım. Olay tamamen sende bitiyor ve şans tabiki. Eğitim hayatında başarılar. Tavsiyem ingilizcenizi geliştirmeniz. Çünkü gerçekten piyasadaki en önemli kriter ingilizce buna emin olun.

RiemannN

MB Üyesi
Tepkiler
0
Arkadaşlar aramızda Metalurji malzeme mühendisliğinden mezun olan veya okuyan arkadaşımız gelebilirse ona birkaç soru sormak istiyorum. Bilgilenmek isteyen varsa buraya gelebilir.

RiemannN

MB Üyesi
Tepkiler
0
Çok iyi üniversiteler tutmuyor Dokuz Eylül nasıl yorumu beni üzdü. Dokuz Eylül Metalurji ve Malzeme mühendisliği bölümünde Türkiye'de ilk 4 içinde. Laboratuvar imkanları ve staj imkanları iyidir. Ayrıca eğitim almak isteyen ve ilgili biri her okulda eğitim görüp çok başarılı olabilir. Ben Deu 2015 mezunuyum ve çoğu arkadaşım iş buldu ve bulmaya devam ediyor. Çalışma alanı cidden çok geniş. Piyasada artık firmalar ne kadar önemli bir bölüm olduğu bilincine varmış durumda. Ben mezun oldum 1 ay sonra askerliğim olmamasına rağmen başvuru yapmamama rağmen arandım ve işe başladım. Şimdi ikinci firmamdayım. Olay tamamen sende bitiyor ve şans tabiki. Eğitim hayatında başarılar. Tavsiyem ingilizcenizi geliştirmeniz. Çünkü gerçekten piyasadaki en önemli kriter ingilizce buna emin olun.
Cevaplayabilirseniz şey sormak istiyordum mezun olduktan sonra yüksek lisans yapabileceği alanlar neler acaba ?

aysenurdmrcan

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba ben Yıldız Teknik Metalürji ve Malzeme mühendisliği düşünüyorum İngilizce eğitimi ve laboratuvarlarinin nasıl olduğu hakkında bilgilendirebilir misiniz?

ozan99

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhabalar ytü metalurji ve deu inşaat arasında kaldım biliyorum farklı alanlar yorum yapmak zor sizce hangisi

lifeguard

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba ben de Metalurji ve Malzeme Mühendisliği düşünüyorum biraz bilgi verir misiniz?

gokce.

MB Üyesi
Tepkiler
0
ytü metalurji ve malzeme yazmayı düşünen arkadaşlar karar verdiniz mi kesin olarak ?

Ali mutlu

MB Üyesi
Tepkiler
0

Ben şuanda 11. Sınıftayım ve şimdiden üniversite kararımı vermek istiyorum ama ben mimarlık ve malzeme mühendisliği arasında kaldım iki bölümede merakım var nasıl tercih yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?

Yukarı Alt