MTOK mu? Normal Mühendislik mi?

trkpln2

MB Üyesi
Tepkiler
1
Öncelikle herkese iyi akşamlar kafamı çok karıştıran bir soru var.

Mesela benim sıralamam Sakarya Makine MTOK bölümünü tutuyor ama ayrıca Erciyes Makine Mühendislik fakültesini de tutuyor. Sizce ne yapmalıyım? MTOK Teknoloji fakültesinden çıkınca da aynı şekilde mühendis diploması verildiğini biliyorum ama genede tecrübeli ve bilgili sizlere sormak istedim.

Not: Sadece makine özelinde değil genel bir soru makine bölümünü örnek verdim:)

Rojhatt

MB Üyesi
Tepkiler
5
Diplomalar aynı ve imza yetkisi de var ancak mtok bölümlerine girenler 1 yıl zorunlu bilimsel hazırlığa tabi tutulurlar.Bence mtok yerine normal kontenjandan girmelisiniz ve 1 yıl bilimsel hazırlık yerine İngilizce hazırlık eğitimi görmeniz daha yararlı olacaktır.

Konu sahibi
Konu sahibi
T

trkpln2

MB Üyesi
Tepkiler
1
Diplomalar aynı ve imza yetkisi de var ancak mtok bölümlerine girenler 1 yıl zorunlu bilimsel hazırlığa tabi tutulurlar.Bence mtok yerine normal kontenjandan girmelisiniz ve 1 yıl bilimsel hazırlık yerine İngilizce hazırlık eğitimi görmeniz daha yararlı olacaktır.
Bende öyle düşünüyordum ama üniversite farkından ötürü kafamda soru işaretleri var. Daha kaliteli bir üniversite de MTOK mu normal bir üniversite de normal Mühendislik mi? Kararsız kaldım.

Rojhatt

MB Üyesi
Tepkiler
5
Bence ilk olarak iki bölümün de akademik kadrosuna bak ve ona göre tercih yap.

Yukarı Alt