MÜHENDİSLİK SORULARI SON 3 GÜN!!!

mirackoü

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
Merhabalar arkadaşlar foruma yeni üye oldum yeniyim yani ne yapacağımı öncelikle forumun dizaynı çok güzel ve biraz bakındığımda sorularına cevap bulabilenler ve yardımcı olan arkadaşların olduğunu gördüm, benimde sizin yardımınıza ihtiyacım var son 3 gün kalan ödevim olan soruları teslim etmem gerek 50 sorudan yapamadığım bu soruları çözmemde yardımcı olurmusunuz lütfen.

1889. Bir trafo fabrikası 20000 m2 lik yeni bir hangarı devreye sokmuştur. Hangarın maliyeti M (TL) dir. Fabrikanın her bir trafo üretim maliyeti, M’den nasıl etkilenir?

2008. Bir motor besleme kablosunun kısa devreye karşı “izin verilen açma süresi” nasıl hesaplanır?

3582. Bir trafonun fazör diyagramını çizebilmek için, hangi bilgilerin bilinmesi gerekir?

3583. Bir trafonun reaktansı, trafonun hangi fiziksel parçalarının (primer sargı, sekonder sargı, nüve) fonksiyonudur?

3584. Sekonder sargısı henüz sarılmamış bir trafonun “sıfır bileşen reaktansı” nasıl
bulunabilir?

1411. Üniform kesitli bir sürgülü direncin (reostanın) ayar karakteristiği nasıldır?

1466. Bir generatörün statorundaki bitişik iki oluk arasındaki faz farkı nasıl bulunur?

1467. Bir generatörün stator boyutları belli ise, hava aralığındaki magnetik alan nasıl
hesaplanır?

1470. Bir termik santralin iç ihtiyaç gücü hangi birimleri için kullanılır?

1486. Sehim şablonundaki üç ayrı eğri hangi amaçla kullanılmaktadır?

1631. Bir işlemsel kuvvetlendirici ne amaçla kullanılır ve “giriş ofset gerilimi” ile “çıkış ofset gerilimi” ne anlama gelir?

1617. İki uçlu bir elemanın uçlarındaki akım ve gerilim, sırasıyla i(t)=5+10cos(ωt-30o ) ve v(t)=3–5cos(ωt+45o) dir. Bu elemanın ortalama gücünü hesaplayınız.

1594. Bir F(z) fonksiyonunun kutupları nasıl belirlenir?

1528. “Bağıl eşparıltı diyagramı” nedir ve hangi amaçla kullanılır?

1527. Bir aydınlatma aygıtına ait “eşaydınlık diyagramı” nasıl elde edilebilir?

Yukarı Alt