örgün mühendislik+açıktan işletme faydalı mı?

örgün mühendislik+açıktan işletme faydalı mı?

• evet (fark oluşturur)

Oylar: 0 0,0%

• Seçmen sayısı
    5

ARİFF DOĞAN

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ÖĞRANCİ (MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ)
Üniv
MARMARA ÜNÜVERSİTESİ
merhaba arkadaşlar örgün makine mühendisliğin yanında açıktan işletme okumak hakkındaki görüşleri öğrenebilirmiyim teşekkürler.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Hocam makineyi oku, kendini mühendislikte geliştir. İşletme vs boş yere enerjini harcama. Daha sonra istersen işletme de master yaparsın daha faydalı olur.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

ARİFF DOĞAN

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Üniv
MARMARA ÜNÜVERSİTESİ
çok sağolun önerinizi dikkate alacağım

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Çok fazla emek harcamayacaksan bence okunabilir.

Mojipula

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Öğrenci
Üniv
Karamanoğlu Mehmet Bey
Bence kendini mühendislikte geliştirmen daha mantıklı. Tabi ki yapacağın işe göre değişir, ancak iş ilanlarına baktığımda aranan kriterler öncelikle tecrübe ardından gerekli program bilgisi ve proje çalışmaları oluyor. İşletme okumak yerine mühendislikte kullanacağın bir programı dışarıdan özel ders alarak öğrenebilirsin. Tabi bu bir tavsiye. :)

Konu sahibi
Konu sahibi
A

ARİFF DOĞAN

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Üniv
MARMARA ÜNÜVERSİTESİ
Çok fazla emek harcamayacaksan bence okunabilir.
Hocam het türlü emek harcanıyorda acaba değer mi diye sorguluyorum. Getirisini bilmediğim için karar veremedim. Haftada bir gün full çalışarak
açıktan öğretimi ortalama ganoyla bitiririm gibi
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Bence kendini mühendislikte geliştirmen daha mantıklı. Tabi ki yapacağın işe göre değişir, ancak iş ilanlarına baktığımda aranan kriterler öncelikle tecrübe ardından gerekli program bilgisi ve proje çalışmaları oluyor. İşletme okumak yerine mühendislikte kullanacağın bir programı dışarıdan özel ders alarak öğrenebilirsin. Tabi bu bir tavsiye. :)
Hocam ddediğiniz gibi mühendislikte programlar önemli bende şimdilik o yönde ilerleyeceğim fakat aklımın bi köşesinde iki üni bitirmek vs 1 üni+1 program maçı kafamı karıştırıyor sanki ilki daha değerli gibi
Bilmiyorum

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Mezun olduktan sonra işe alım için faydası olur mu diye 2. üniversiteyi düşünüyorsan bir faydası olmaz.
İşletme, iktisat gibi ek bölüm okumanın sana büyük firmalarda çalışırken konuşulan ekonomik konuları anlayıp yorumlamada faydası olur. Ben o nedenle okunabilir demiştim.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

ARİFF DOĞAN

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Üniv
MARMARA ÜNÜVERSİTESİ
Mezun olduktan sonra işe alım için faydası olur mu diye 2. üniversiteyi düşünüyorsan bir faydası olmaz.
İşletme, iktisat gibi ek bölüm okumanın sana büyük firmalarda çalışırken konuşulan ekonomik konuları anlayıp yorumlamada faydası olur. Ben o nedenle okunabilir demiştim.
O zaman ikinci planda kalsın aöf ben şimdilik kendimi geliştireyim
Saolun

Yukarı Alt