Otomasyon Mühendisliği kendi işini kurma olanağı

Konu, 'İş Hayatında Mühendislik' kısmında onurxx66 tarafından paylaşıldı.

 1. onurxx66

  onurxx66 MB Üyesi

  Kayıt:
  8 Mayıs 2018
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Üniversite:
  yok
  Otomasyon mühendisliği bölümünü okuyup genel olarak akaryakıt otomasyon ve ek otomasyon sistemleri üzerine kendi işimi kurmayı düşünüyorum. Önü açık mıdır ve işi şirketi kolay kurabilir miyim ?
  Düşünceleriniz için teşekkkürler..
   
 2. yunusemrenet

  yunusemrenet MB Üyesi

  Kayıt:
  10 Mayıs 2018
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  1
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +1 / 0 / -0
  Üniversite:
  ANADOLU UNIVERSTY
  Merhaba , Öncelikle konu üzerine deneyim düzeyin nedir bunu merak ediyorum ? Öğrencilikte bu heves , kurdu bak işini nasıl da rahat söylemi kafalarımızda dolanıyordu, yaşım itibariyle bir Holding te 1500 çalışanı olanbir firmada 16 yıl gibi bir süredir Otomotiv sektöründe koşturan birisiyim bendeniz , girişimci bir ruhla bu yola çıkman çok güzel , ama önce artıları ve eksileriyle seni kırmayacak arını düşündüğüm bu işi yapan firmalarla görüşmeni ,yaz stajı ve devamlı çalışma gibi konularda sektörü araştırmanı tavsiye ederim. bulut otomasyon ve konuşan makinalar , endüstri 4.0 isimli kavramlar sana ne çağrıştırıyor ?
  (Bilmiyorsan bu geleceğin meslekleri olacak araştır )

  herşey şuan çok hızlı büyüyor ve gelişiyor zamana ve mekana futurizm isimli bir akım öncülük ediyor.

  benim düşüncelerim , önce kendine yatırım yap oku deneyim kazan ,bunun için paradan çok iletişimin önemli olduğunu unutma ,

  1994 yılında Türkiyede Bilgisayarı olmayan ancak bir bilgisayarcı Dükkanına verdiğim hizmetle getir götürlerle tamir edilmiş bir bilgisayarı 3 ay gibi bir sürede bizimde evimizde bilgisayar olmuştu (ufukum o ara açılmıştı), deneyimler Türkiye de halen parasız paylaşılıyor bundan emin ol. kimse seni saygısızlık etmediğin ve bedava çalıştığın müdettçe kapı dışarı etmez,ve sana çok şey katar emin ol.

  para ısrardan sonra gelir ısrarla bildiğin işi kendini geliştirerek yap para zaten gelecek , çok para kazanmak istiyorsan başta yanlış meslek seçmişsin bu işten vazgeç tavsiyelerim bu yönde ve pes etme Gururlanma yeni nesilin bir üyesisin ama Boş verme lütfen
   
  Son düzenleme: 10 Mayıs 2018
  • Beğen Beğen x 1
 3. onurxx66

  onurxx66 MB Üyesi

  Kayıt:
  8 Mayıs 2018
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Üniversite:
  yok
  Çok teşekkürler çok
  Çok teşekkürler çok para kazanmak istiyorsan yanlış mesleği seçmişsin cümlesini biraz daha açıklar mısınız