Otomobillerde Bakım işaretini söndürme tekniği

Y. Hocaoğlu

İnstagram: yavuz_hocaoglu_
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Üretim Müdürü
Üniv
Yalın Üretim Uzmanı
Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle bazı marka araçlarda göstergede çıkan bakım anahtarı işareti cihaz olmadan nasıl söndürülür onu anlatacağım.

Öncelikle markaları belirteyim.

1) Wolksvagen
2) Seat
3) Citroen
4) Skoda
5) Peugeot

Öncelikle aracın dışında iken aracın anahtarından kapıları kapatıp açıyoruz.

Sonra aracın içine oturup kapılar kapalı iken anahtar kumandasından kapıları kapatıp bir daha açıyoruz.

Daha sonra anahtarı kontağa takıyoruz ve diğer elimizle göstergede bulunan kilometre sıfırlama tuşuna basılı tutuyoruz.

Elimiz kilometre sıfırlama tuşunda basılı iken diğer elimizle kontağı tam tur çeviriyoruz (Marş basmıyoruz ) Gösterge ışıkları yanınca elimizi anahtarda çekiyoruz ve diğer elimiz halen kilometre sıfırlama tuşunda olacak.

10 sn bekledikten sonra ekranda 10'dan geri geri sayan bir rakam göreceğiz geri sayan rakam 0 (sıfır) olduğunda oraya gireceğiniz herhangi bir kilometre değeri sonucunda bakım işareti sönecektir.

Son düzenleme:

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Bu güzel bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederiz.

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Faydalı bilgi , birde Fiat Egea ve hangi modeliydi aslında araçta donanım paketi olarak sunulmadığı halde içerisinde var olan birçok özelliğin olduğunu ve bunu bir yazılımla aktif hale geldiğini biliyorum , o arşive ulaşırsam paylaşayım sizlerle faydası olur en azından hava basıncı için adam 4000 tl talep ediyor ama çoğumuzun aslında yazılımı yüklendiğinde çalıştığını bilmiyoruz çoğu arabaların...

Konu sahibi
Konu sahibi
Y. Hocaoğlu

Y. Hocaoğlu

İnstagram: yavuz_hocaoglu_
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Üretim Müdürü
Üniv