Özek Sektörde Mühendislik

makinacı987

MB Üyesi
Tepkiler
7
Üniv
Süleyman Demirel Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar,

Mezun olduktan sonra 1 yıllık işsizlik özel sektörde sorgulanır mı?

Sorgulanırsa bu sürenin nasıl açıklanması gerekir?

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Kusura bakmayın soruyu tam anlamadım ama mezun oldum ama 1 yılım öyle yada böyle boşa gitti ve daha sonra özel sektöre başvuru yapacağım zaman, 1 yıl ne yaptın diye sorarlar mı diye soruyorsanız, böyle bir soru gelebilir. 1 yıl boyunca online eğitimler alarak şu şu konular da kendimi geliştirdim diyebilirsiniz. Askerlik vs durumu olduysa askerdeydim diyebilirsiniz. Dil öğrendim diyebilirsiniz.
Ama bunları karşınızdaki insan kaynaklarını kandırmak için söylerseniz sizi denerler ve sert kaya toslarsınız haberiniz olsun.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

makinacı987

MB Üyesi
Tepkiler
7
Üniv
Süleyman Demirel Üniversitesi
Anladığım kadarıyla bu sürede SolidWorks, AutoCAD'i geliştirdiğimi kanıtlayabilirsem sorun yok. İngilizce'mi geliştirdiğimi belge ile göstermem gerekli mi? (Kurs, sertifika...) Ya da sadece İngilizce'mi geliştirdim mi demeliyim?

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Tabi bahsettiğin yetenekleri ispatlayabilmen lazım. İngilizce için ise normal de sözlü veya yazılı ingilizce sınava tabii olursun. İngilizce biliyorum demek yetmeyebilir. Ama bu bahsettiklerim kurumsal şirketler için geçerli. Örneğin: Aselsan, ÇimSA, Vestel vs gibi kurumlar ince eleyip sık dokur. Ama aile şirketlerine başvuru yaparsan genel olarak çok incelemezler. Ama malesef ki ülke de liyakatten çok torpil döndüğü için eğer sağlam bir tanıdığın varsa bunlara bile gerek kalmaz.

Yukarı Alt