Parametrik Parça Konfigürasyonuyla İlgili Sorun: Excel Bağlantılı Bağlantı Elemanı Boyutları Güncellenmiyor

muratgumus78

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Endüstriyel kalıp ve ürün tasarımı / end. Kalıpçılık
Üniv
tekniker
Merhaba NX Kullanıcıları,

parametrik parça yapılandırmasıyla ilgili bir sorunla uğraşan bir NX kullanıcısıyım. Parça modelim için bir Excel dosyasından parametreler çekmeye çalışıyorum ve bu parametrelerin doğru şekilde güncellenmediğini fark ettim.

Spesifik olarak, çap ölçümlerine göre farklı boyutlarda bağlantı elemanları eklemeye çalışıyorum. Excel dosyamda gerekli verilere ve bağlantılara sahibim, ancak bu verileri parametrik olarak parça dosyama nasıl dahil edeceğim konusunda mücadele ediyorum.

Excel dosyasının konumunu ve bağlantılarını iki kez kontrol ettim ve orada her şeyin doğru ayarlandığından eminim. Ancak, parça dosyamdaki parametrelerin ve özelliklerin nasıl yapılandırılacağını anlamakta sorun yaşıyorum.

Bu tür parametrik yapılandırmalarla ilgili deneyimi olan veya bu konuda herhangi bir fikir verebilecek biri varsa, hangi adımları izlemem veya hangi yapılandırmaları doğru şekilde ayarlamam gerektiği konusunda bana rehberlik edebilecek birini arıyorum.

Bu tür parametrik kurulumlarda gezinmeyle ilgili herhangi bir bilgi veya deneyim paylaşımı çok makbule geçer.

örneğin MW Standart Parça Kitaplığı, meusburger, Kılavuz Kilidi, E2680

Teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
Murat GÜMÜŞ

Yukarı Alt