Patent başvurum için hesap çalışması

Kasım

MB Üyesi
Tepkiler
0
Resimde iki kütle mevcut ve bu kütleler dikine ve enine hareket miktarı eşit iken, sistemden dolayı toplamda eşit miktarda kuvvet üretememektedirler. Sistemin sol tarafı benim patent için başvurduğum ‘’dairesel hareketlerden yararlanarak mekanik yoldan enerji elde etmek’’ için tasarladığım sistemin bir parçası. Hesaplarla ilgili yorumlarınızı rica edeceğim. Bilinenler: r =L =1, m=1, a açısı 60 derece, b açısı 30 derece. Fazla karışıklık olmasın diye ölçü birimlerini ve yerçekimi sabitini hesaplarda kullanmadım. İtü, Yıldız, Boğaziçi üniversitesi fizik bölümleri hesaplara yanlış demiyor fakat doğruda diyemiyorlar. Zaten doğru demiş olsalardı şimdiye kadar her şey biterdi.
Kırmızı çizgi ile gösterdiğimiz sistemin kuvvet hesapları şekil 1 de r yarıçaplı çember üzerinde duran kütle yatay konumdadır Fr =2 birim olur. Aynı biçimde r= L= 1 olduğundan mavi çizgili sistem de kuvvet FLa= 2*1 FLa= 2 olmakta. Sistem başlangıç konumunda iken kuvvetler eşit olmakta.
Şekil 2 de mavi renkli sol taraf kütle tutma kolu r =60 derecede yer almakta dolayısı ile kütlenin konumu yatay olarak cos60*r=0,5 olur. L+r=2 idi; bu durumda **’’=1 +(cos60*1)=1,5 birim olmakta. Kütle 30 derecelik bir eğimde durmakta, dolayısı ile kütle aşağı yönde sin30*m=0,5 oranında bir kuvvet uygular. Kısaca kütlenin yarısı sabit duran mile diğer yarısı kuvvet koluna baskı uygular. Bu durumda kuvvet koluna uygulanan kuvvet FLa’’= 1,5* 0,5= 0,75 birim olmakta. Sol taraf için ortalama kuvvet Fsol=(2+0,75)/2= 1,375 birim olur
Kırmızı renkli olan sağ taraf sürekli olarak 2 birim mesafede hareket etmekte ve r 1 birim olduğu için a açısı 60 derece olursa b açısı 30 derece olur.kuvvet ortalaması Fsağ= =2*[(cos0+cos10+…+cos60)/7]= 1,628 olmakta.
Ardaki fark 1,628- 1,375= 0,253 bunu yerçekimi sabiti ile çarparsak ortaya inanılmaz bir kuvvet çıkmakta dolayısı ile inanılmaz bir enerji açığa çıkmakta. Benim sistemde başlangıç kuvveti 0,3333… bitiş kuvveti ise 0,125 çıkmakta.

6.PNG
6.PNG

Konu sahibi
Konu sahibi
Kasım

Kasım

MB Üyesi
Tepkiler
0
Çok ilginç! Hiç bir yorum yapılamamış doğru yada yanlış diye. Aynen üniversitelerin verdiği cevap gibi, oysa işlem lise fiziğini aşmaz.

Yukarı Alt