PROJE ÖDEVİ

makinacı987

MB Üyesi
Tepkiler
7
Üniv
Süleyman Demirel Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar ben proje yapacağım.Projemin konusu: ''Güneş ve Rüzgar enerjisine göre çalışan hibrit sistemle elektrik üretimi ve aküde depolama'' Projeye ilk olarak nasıl başlamalıyım? Daha sonra izleyeceğim adımlar nasıl olmalıdır? Bu projeye harcayacağım maliyet basit bir sistem için ne kadar olur? Beni aydınlatırsanız sevinirim...

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Öncelikle bu konuyu kim verdi neden verdi sana verdi bilmiyorum. Gunes enerjisi ile rüzgar enerjisini nasil hibrit yapacaksın onu çözemedim. Öncelikle senin bu enerji kaynaklarından (ruzgar ve gunes) enerji elde etme gayen var bu gayede enerji kaynağından azami sekilde faydalanmaya çalışacaksın, gunes varsa sonuna kadar gunes kullanırsın, ruzgar varsa da tum rüzgardan faydalanmaya çalışırsın, hibrit olmasi için bir kesişim kumelerinin olmasi lazim, bu iki kaynagin sistemde tek kesisim kumesi var o da akü, akunun kapasitesini ikisine gore belirlemek lazim. Boyle zihni sinir işlere de hat safhada sinirleniyorum. Buraya not olarak yazayim belki biri faydalanir. Ruzgar ve gunes enerjisi ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaynaklardir bir gun bakarsin firtina diger gun dingin bir bakmışsın gunes isil isil diger gün bulutlar bastirmis. Bu kaynaklardan ziyade her mecliste dile getirdiğim ve memlekette cok şükür bolca bulunan su kaynaklarimiz var, su cok degisken degildir, sizi şaşırtmaz, yerlesim yerleri hep su kenarina kuruludur v.s. sebepler. Yillardir aklimda olan fakat bir türlu projelendiremedigim fikri su arkadaslar
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
yapmıs. Harika da yapmış birak sen o projeni bunun üzerine yürü, Türkiye ve avrupa sartlarinda inanilmaz isler yapabilecegin bir ürün, bu ürünü mumkunse kopyala, kopyaladiktan sonra da geliştir veya tamamen ozgun bir tasarim yap ama buna denk veya ustu olsun. Lütfen bir ise kalkarken neticelerini de düşünün lütfen.

Yukarı Alt