Raspberry pi konusunda fikirleriniz

cengizz

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
DUMLUPINAR ÜNV
Arkadaşlar merhaba.. Bu aralar raspberry pi almayı düşünüyorum hobi amaçlı..Ama set mi alsam tek seferde hepsi aradan çıksın ya da ihtiyaca göre mi gerekenleri mi alsam ? Parça parça maliyet daha fazla mı olur? Nedir tecrübeleriniz?

DenizTubay

Beynin en büyük düşmanı kalptir...
MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
İstanbul Kültür Üniversitesi
İlk olarak ne amaçla alacağınızı düşünün vakit geçirmek mi yazılım Vs geliştirmek mi?? Eğer cevabının yazılımla alakalı ise set alın derim yarın birgün ihtiyacınız mutlaka çıkar bide sipariş ver kargo 3 gün sonra gelsin beklemeyin diye ama zaman geçirmek için alacaksanız ufak tefek parçaları ile sipariş verin mini kitler oluyor size tavsiyem :)

Konu sahibi
Konu sahibi
C

cengizz

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
DUMLUPINAR ÜNV
İlk olarak ne amaçla alacağınızı düşünün vakit geçirmek mi yazılım Vs geliştirmek mi?? Eğer cevabının yazılımla alakalı ise set alın derim yarın birgün ihtiyacınız mutlaka çıkar bide sipariş ver kargo 3 gün sonra gelsin beklemeyin diye ama zaman geçirmek için alacaksanız ufak tefek parçaları ile sipariş verin mini kitler oluyor size tavsiyem :)
şimdilik hobi amaçlı düşünüyorum ama bu hobi yazılıma döner mi açıkçası bunun cevabı şimdilik belli değil :) baktığım bir kaç set var ama başlangıç olarak bu kadar para bağlanır mı ?
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

özellikle ikincisi iyi gibi ama parası biraz fazla geldi..

Furkan Gümüş

Makine Yüksek Mühendisi
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
213
Meslek
Makine Yüksek Mühendisi
Üniv
KTÜ, Marmara Üniversitesi
Set almanı tavsiye ederim, sonuçta bunları arduino içinde kullanabiliyorsun elinin altında bulunsun. Vaktin varsa çinden şipariş et derim

hsyntdm

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Sakarya Üniversitesi
bence set almana gerek yok ihtiyaca göre karar ver tabi maddi durumunu bilemem ben her şeyi parça parça topladım. ve ihtiyacım olanı aldım. israf etmeden hallet herşeyini:)

azzizzcan

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Öğrenci
Hobi için alacaksanız wi-fi ve bluetooth modüllerini alıp daha sonra ihtiyaca göre al derim. Ama direkt olarak set almakta fayda var :)

Konu sahibi
Konu sahibi
C

cengizz

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
DUMLUPINAR ÜNV
Teşekkürler arkadaşlar..Parça parça almaya karar verdim.. Gerçi yaptığım hesaplamalara göre çok maddi açıdan değişen bir şey olmayacak ama iyi yanı tek seferde o kadar para çıkmayacak.. :)

Set almanı tavsiye ederim, sonuçta bunları arduino içinde kullanabiliyorsun elinin altında bulunsun. Vaktin varsa çinden şipariş et derim
vergilerde son dönemde bir kaç değişiklik oldu sanırım ondan dolayı gümrükte takılabilir diye tereddütlerim var.

Yukarı Alt