sıralama 10470 üniversite ve mühendislik kararsızlığı

utku

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
.
Üniv
.
Merhabalar.Sıralamam 10470 geldi hala mühendislik mi tıp mı karasızım. Önceliğim iyi bir mühendislik fakat odtü ve bilkent tutmuyor.Bilkent bilgisayara ücretlimi yoksa Yıldız teknik ücretsiz mi gitmek mantıklı. Bilkent endüstri ve TOBB bilgisayar. Sabancı mühendislikler yüzde 50 oluyor. Bu yollardan geçmiş sizlerin fikri benim için çok yol gösterici olacak.Puanım en iyi hangi üniversite hangi bölümde değerlendirebilirim. Diğer mühendislikleride açıkçası çok tanımıyorum. Tavsiyeleriniz geleceğimi belirlerken çok değerli olacak. Teşekkür ederim

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Maddi durumun iyi ise Bilkent veya Sabancı tercih edilir. Maddiyata bağlı tamamen. İtü de neresi tutuyor? Yıldız yerine İtü düşünebilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
U

utku

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
.
Üniv
.
itü uzayş insaat,kontrol otomasyon ve makina geliyor sıralamalarda süpriz olmazsa. maddiyat memur cocuguyum, biraz zorlar ama sen düşünme o kısmı diyorlar, ben zorlanacaklarını biliyorum

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
İtü deki bölümler gayet iyi aslında bence İTÜ yü düşünmen gayet iyi olur. Kontrol otomasyon veya Uzay tercih edebilirsin. Bilkent ve Sabancı maddi olarak zorlar ama İTÜ tercih edebiliyor olduğun için özel üniler yerine İTÜ yü yazabilirsin. İTÜ nün mezun ağı ve akademik kadrosu yurt dışı bağlantıları vs sana çok yardımcı olur.

Yukarı Alt