Sizce Bilgisayar Bilimleri Okumalı mıyım?

oldieslove

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Ege Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar. Ben 30 yaşında bir kimya teknikeriyim. Seneye sınava girip kazandığım takdirde özellikle bu bölümü okumak istiyorum. çünkü yurt dışında çalışma gibi belli bir amacım var ve şu an sahip olduğum ünvan buna büyük derecede engel oluyor.

Sadede geliyorum. Aranızda Dokuz Eylül Bilgisayar Bilimleri'nde okuyan veya bu bölüm hakkında bilgisi olan var mı? Bir yandan çalışıp bir yandan da okuyacağım için okuyacağım bölümün derslerine devam edememe gibi bir sıkıntım olacak zira. Devamsızlık olayı var mıdır bunu merak ediyorum. Bu bölümü işimle birlikte yürütmek ne derecede zorlu olur? Şimdilik bu sorulara cevap alabilirsem sevineceğim.

denizgezmiş

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Yazılım Mühendisi
evet okumalısın maddi açıdan ve yurt dışı açısından büyük fırsat

Konu sahibi
Konu sahibi
O

oldieslove

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Ege Üniversitesi
evet okumalısın maddi açıdan ve yurt dışı açısından büyük fırsat
Peki çalışarak mı okumalıyım yoksa işi bir kenara bırakıp yurtta falan kalarak en az masraflı şekilde mi bu işe girişmeliyim? Malum iş çok fazla yıpratıcı olacak ve bu konuda kararsızım. Minimum masraflı şekilde (yurtta kalmak ve çok az özel harcama yapmak) okumaya başlarsam da maddi açıdan bunu karşılayabilir miyim merak ediyorum. Belki yurt ve min masrafları karşılamak için günlük işlerde çalışabilirim.

denizgezmiş

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Yazılım Mühendisi
Bilgisayar bilimleri kolay bir iş değildir geceni gündüzüne katman lazım eğer bu bölümle alakalı bir iş bulursan hem çalışıp hemde okumanı öneririm.

zty

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
bilgisayar mühendisi
Üniv
Hasan kalyoncu
Ben bu yıl inşallah bilgisayar mühendisliğinden mezun oluyorum. Ve benim taviyem mühendislik olur.Şu an stajdayım. Bulunduğum bölgenin ve Türkiye'nin hatrı sayılır holdinglerinden birindeyim ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerine ve genel olarak mühendislik öğrencilerine yardımcı olmak için günlük şekilde her gün içerik girdiğim bir bloğum var. Senin de incelemen yararlı olacaktır. Ayrıca bilgisayar mühendisliği ile ilgili aktif olarak içerik yazıyorum. Belki göz atmak istersin :)

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Yukarı Alt