Sprey Polyurea Su Yalıtımı

sayinhas

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Boğaziçi
Sprey polyurea su yalıtımı günümüzdeki en iyi su yalıtım teknolojisidir. Sprey polyurea su yalıtım malzemesi başta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinde uygulanmaktadır. Sprey polyurea su yalıtımının eklemsiz, tek parça film oluşturması su kaçaklarına imkan verecek açıklar oluşturmasını engeller. Sprey polyurea' nın başlıca avantajları aşağıdadır.
  • Ekyersiz, tek parça kaplama yapılır.
  • Sprey olarak uygulandığından zeminin şekli önemli değildir.
  • Uyguladıktan 30 saniye sonrasında kaplamanın kurumasından dolayı, 1 saat içinde üzerinde yürünebilir.
  • Havanın neminden ve sıcaklığından etkilenmez.
  • İçinde uçuçu organik malzeme bulundurmaz.
  • İçme suyu ve gıda ile temas gereken yerlere uygulanabilir.
  • Aşınması ve yırtılması çok zordur.
  • Epoksi ve poliüretan kaplamalara göre kimyasal dayanımı cok daha yuksektir.
  • Teras kaplamalarda, catı yalıtımında, temel perde betonlarda, su kanallardına, su depolarında, havuz gibi birçok alanda polyurea sprey kullanılabilir.
Sprey polyurea su yalıtımında hammaddenin kalitesi çok önemlidir.Sprey polyurea hammaddesinin %100 saf polyurea veya en az %80 saflıkta polyurea içermesi gerekmektedir. Polyurea malzeme kalitesini uygulama sırasında ortaya çıkan iğne deliği ve hava kabarcığı göstermektedir. Kaliteli bir polyurea uygun zemin şartlarında iğne deliği ve hava kabarcığı olusturmaz.
Unutmayın ki, iğne ve hava kabarcığı, oluşan kaplamanın elek gibi olmasını sağlar. Elek hiçbir zaman su yalıtımı yapmaz.

emreqrl

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İstanbul
Kesinlikle çok doğru bir konuyu değinilmiş sprey polyurea gerçekten yalıtım ve kaplama uygulamalarında sektörün en iyi ürünüdür. Genelde sprey poliüretan köpük uygulaması ile beraber kullanılıyor. Uygulamalarda mutlaka saf ürün tercih edilmelidir.

emreqrl

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İstanbul
Ayırca hibrit esaslı ürün kullanımdan muhakkak kaçılmalı sprey poliüretan uygulamarında ise muhakkak yüksek dansite ürün tercih edilmelidir.

maxiimuss

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
istanbul üniversitesi
arkadaşlar su arıtma ve filtreler konusunda araştırma yaparken su yalıtımı konusuna geldim:D:D:D

Su arıtma konusunda firma önerebilecek biri var mı. Bir çok firmanın ürünü hakikaten çok dandik internette mayer kimyanın ürünleri gözünme çarptı firma bu
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
buradan alan var mı hiç yorum yazabilirmi

Yukarı Alt