Staj sigortamın yanlış tarihte başlatılması

Sude vakur

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Bilgisayar mühendisi
Üniv
Öğrenci
Merhaba, Bu yaz döneminde alttan aldığım derslerimi bitirmek için yaz okulu alıyorum. Yaz okulunun bitiş tarihinden sonrası için ise bir kurumda staj yeri ayarladım. Okuduğum okul yaz okulu ve staj tarihlerinin çakışmaması gerektiğini söyleyen bir yönetmeliğe sahip. Staj tarihlerimi de buna göre belirledim. Okula sigorta girişimi başlatması için staj tarihlerimi vermiştim ama 21 ağustosta başlaması gereken stajımın sigortasını 1 ağustosta başlatmışlar. Kendileriyle konuştuğumda kendi hataları olduğunu kurum sıkıntı yapmazsa sigortayı okulun ödeyeceğini söylediler. Yaz okulunda olduğumu söylediğimde ise sıkıntı olmayacağını söylediler. Sonrasında staj komisyonunda olan hocamla konuştuğumda yaz okuluna gittiğimi bilmediğini ve bu durumda stajımın geçersiz sayılacağını söyledi. Evraklarda 21 ağustos başlangıcı göründüğünü söylediğimde staj defterini komisyondan geçirmeye çalışacağını başka yapacak bir şeyi olmadığını söyledi. Staja daha başlamadım. Ama bitirdiğimde sayılmama ihtimali konuşuluyor. Üstelik benim hatam olmayan bir durum yüzünden. Yapabileceğim önerdiğiniz bir şey var mı?

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
staj tarihlerinde sıkıntı olmaz,sigortan yapıldıysa bir şekilde tolere edilebilir belki fakat benim bildiğim ders alıyorsan,aynı anda staj yapamaz çalışamazsın okulun kurallarına göre.Ve bu tüm her üniversite için öyle.Yani sigorta tarihin yaz okulun ile çakışıyorsa ya yaz okulunu iptal ederler,yada stajını. Aynı anda yapılabilme ihtimali yok. Yaz okulu daha önemli ve zorlu bir prosedür olduğu için büyük ihtimalle stajını iptal ederler.

Yukarı Alt