Tenteler ve Kullanım Alanları

ruyaaltay

MB Üyesi
Kayıt
16 Ocak 2021
Mesajlar
3
Tepkiler
1
Yaş
31
Meslek
öğrenci
Üniv
istanbul üniversitesi
Herkese merhaba. Bu sefer kendi sektörümden alışılagelmişin dışından bir konuyla gelmek istedim. Sizlere raylı tente sistemleri hakkında bilgi vermek istedim. Bilmeyenler için, keyifli okumalar..

Tente Nedir?
Dış ortamda zaman geçirmeyi seven insanlar mümkün olduğunca bunu gerçekleştirmek isteler. Sohbetlerin yapıldığı ya da yemeklerin yendiği yerlerin her zaman dışarıda olması için çaba sarf edilmektedir. Ancak bazı durumlarda mevsimler sebebiyle ortaya çıkan şartlar buna izin vermemektedir. Bazen keskin güneş ışınları, bazen de yağan yağmurlar insanların dış ortamlarda zaman geçirmesini imkansız hale getirir.
Böyle durumlar söz konusu olduğunda tente kullanımı en doğru seçenek olacaktır. Daha öncesinde bu sektörde görev yapmamış olan kişiler ilk olarak tente nedir sorusunu yöneltmektedir. Herkesin gözünün önüne gelen bir görüntü bulunur ancak tam olarak tentenin ne olduğunu söylemek insanlar için zor olmaktadır.
Basit bir şekilde tente sorusunun cevabı, yağmur, kar, dolu, güneş ya da rüzgar gibi olumsuz hava koşullarından insanların bulundukları alanın korunması için kullanılan, bez, kumaş, ahşap ya da alüminyum malzemelerden yapılmış olan ürünler olarak verilebilmektedir. Görevini başarıyla yerine getiren bu tenteler çok uzun süre sorun yaşanmadan kullanılabilmektedir.

Tentelerin Kullanım Alanları Neresidir?
Tenteler, kullanım alanları son derece geniş olan ürünlerdir. Mevsimlere göre oluşan olumsuz hava koşullarından korunması istenen alanların tamamında kullanılabilmektedir. Ülkemizde tütün ürünlerinin kapalı alanlarda tüketimi yasak olduğundan açık alanlarda içilmesi gerekmektedir. Kafeler ve restoranlar bu sebeple tenteleri sıklıkla kullanmaktadır.
Otellerimiz her yaz tam kapasiteyle hizmet vermektedir. Otellerde zaman geçiren misafirlerin direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalmaları ciltlerine zarar vereceğinden bu alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca tekstil ürünlerinin satışını yapan mağazalarda da güneşten korunmak için kullanılabilmektedir. Tekstil ürünleri uzun süre güneşe maruz kaldığında ağardığından turizm sektöründe hizmet veren mağazalar da sıklıkla tercih edilir.
Tentelerin yaygın bir kullanım alanı olarak evler de gösterilebilmektedir. Evlerin büyük bir kısmı kapalı alana sahip olsa da balkon, veranda ya da teras gibi açık alanları da olabilmektedir. Bir yandan açık alanda zaman geçirmek, bir yandan da evinde olmanın rahatlığını yaşamak isteyen kişiler için bu küçük alanlar çok değerlidir. Bu alanların en iyi şekilde korunabilmesi için de tenteler kullanılmaktadır. Ayrıca raylı tente fiyatları özellikleri itibariyle farklılık gösterebilir.

Tentelerin Satın Alma İşlemleri Nasıl İlerler?
Sürekli olarak ev ya da işyeri değiştirmeyen kişiler genel olarak hayatlarında bir ya da iki defa tente alışverişi gerçekleştirmektedir. Tenteler çok uzun ömürlü ürünler olduğu için yakın zamanda yeni bir ihtiyaç doğmamaktadır.
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt