Termo Elektrik Jeneratör-Peltier- Yarı iletken

peltier ile elektrik üretimi size ne ifade ediyor????

• boş heves

Oylar: 0 0,0%
  • Verimi ve yapılabiliritesi yüksek

Oylar: 0 0,0%

• Seçmen sayısı
    3

fatih53.53

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhabalar, kolay gelsin.
Forumda peltierler hakkında bazı konu başlıkları mevcut, fakat pek rağbet görmedi nedense.
Bu konu hakkında ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Metal metalurji ve elektronik iletken yarı iletken alanlarında bilgili olan, yardımcı olabilecek arkadaşları arıyorum.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Bosuna çalışmayın derim ben :D

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Neden böyle düşündün merak ettim
Hangi sektörde hangi soğutma tekniği ile yarışmayı düşünüyorsunuz? Verimi cok düşük olduğu icin büyük tesislerde kullanılmasi pek imkânlı değil. Küçük uygulamalarda aşırı ısınmalar icin tercih edilebilir. Boyle bir küçük uretim ulkemizde var mi bilmiyorum. Uzayıp gidiyor.

Konu sahibi
Konu sahibi
F

fatih53.53

MB Üyesi
Tepkiler
0
Hangi sektörde hangi soğutma tekniği ile yarışmayı düşünüyorsunuz? Verimi cok düşük olduğu icin büyük tesislerde kullanılmasi pek imkânlı değil. Küçük uygulamalarda aşırı ısınmalar icin tercih edilebilir. Boyle bir küçük uretim ulkemizde var mi bilmiyorum. Uzayıp gidiyor.
Ben fikir sormadım bilgili olan sordum, ne için kullanacağıma karar verdim ben

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Ben termoelektrik jeneratör daha evvel bir projemde kullandim. Tam olarak ne yapmak istediginizi anlayamıyorum. Ve maalesef benim metalurjik bilgim yok. Konu hakkinda en iyi bilgiyi ureticilerden bulabilirsiniz.

Yukarı Alt