Türkiye de Metalurji malzeme

vocalize

MB Üyesi
Tepkiler
8
Ülkemizde metalurji malzeme sanayisini nasıl görüyorsunuz üretim firmaları illaki bulundurmalımı kaba taslak iş ilanlarına metalurji malzeme aratığımızda çoğunlukla özellikle malzeme mühendisi aramıyorlar örneğin tercihen makine,kimya,malzeme,imalat mühendisi arıyoruz gibi şart koyuyorlar buda demek oluryorki iş hayatında malzeme mühendislerinin rakipleri çok var, basit bir ilan sitesinden bu çıkarımı yapmam pek doğru değil tabiki ama siz bu konuda ne düşünüyorsunuz

umtcnklvn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
Valla gördüğüm kadarıyla metalurji ve malzeme mühendisi kariyer.net de arıyorlar ama diğer ilanlar kalite kontrol gibi de olabilir.

burak59

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Kalite ve iso konularına yönelirsen daha kolay iş bulursun.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Malzeme bilgisi makine mühendislerine de verildiği için firmalar temelde olsa makine bilgisi olan mühendisleri tercih edebiliyor

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Merhabalar,

Metalurji ve Malzeme mühendisliğinin çalışma alanı çok geniştir. Ben ve çevremdeki hemen hemen her mühendis arkadaşım bu konuda zorluk çekmedik. İlanlara metalurji ve malzeme müh. olarak değil, kalite mühendisi, satınalma mühendisi, satış mühendisi, proses mühendisi, üretim mühendisi vb. şekilde bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Metalurji ve Malzeme mühendisliği ile ilgili yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları bana sorabilirsiniz.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Yukarı Alt