Uçak Mühendisinin Bilmesi Gereken Programlar

andromeda4

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Uçak ve Uzay Mühendisi
Üniv
Adana Bilim ve Teknoloji
Merhaba, ben şuan hazırlık sınıfı öğrencisiyim fakat kendimi geliştirmek istiyorum. Öncelikle hiçbir program hakkında bilgim yok. autocard, solidworks, catia, matlab, anysys bu tür programlar duydum. Sizce en başta hangisinden başlamalıyım? Amacım okulda öğretilen programları az miktarda öğrenip dersleri geçmek değil. Bu programların hepsine hakim olup profesyonel olmak istiyorum.

Scollini

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
öğrenci
Üniv
daha üniye geçmedim
merhabalar, benim uçak ve uzay mühendisliklerine merakım var da biraz bölümden bahseder misiniz?

Konu sahibi
Konu sahibi
A

andromeda4

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Uçak ve Uzay Mühendisi
Üniv
Adana Bilim ve Teknoloji
Şuan hazırlık sınıfındayım bu yüzden çok bilgim yok. Fakat üniversitede bu bölüm yeni açıldığı için hocalarımız oldukça istekli, bu yüzden birkaç ders verdiler. Uçak ve uzay diğer bir adıyla havacılık ve uzay diye geçse de %80 uçak üzerine. Uzay üzerine daha çok teorik dersler işleniyormuş. Hocamız İTÜ mezunu. İTÜ'de uzay ve uçak ayrı olmasına rağmen beraber ders işliyorlarmış. Uzaydan mezun olanda uçak mühendisi olarak iş hayatına atılıyor genellikle. Bizim okulda uçağa ağırlık verecek. Hatta İHA yarışmasına katıldık. Yapımına da yakında başlayacağız. Ders olarak ta aerodinamik görüyoruz. Sadece uzay okursan yörünge dinamiğine yoğunluk veriyorlar. Tabi her okul için geçerli değil biraz da hocaya bağlı. Mesela Antep üniversitesinin bölüm hocası daha çok uzaya önem veriyor. Roket yapımına başladığını falan duydum. İleriki sınıflarda seçmeli derslerle hoca uzaya atılabilirsiniz dedi. Yani sen hangi alanda gelişmek istiyorsun önemli olan bu.

yagiz

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Havacılık ve Uzay Mühendisliği
Üniv
ODTÜ
Merhaba, ben şuan hazırlık sınıfı öğrencisiyim fakat kendimi geliştirmek istiyorum. Öncelikle hiçbir program hakkında bilgim yok. autocard, solidworks, catia, matlab, anysys bu tür programlar duydum. Sizce en başta hangisinden başlamalıyım? Amacım okulda öğretilen programları az miktarda öğrenip dersleri geçmek değil. Bu programların hepsine hakim olup profesyonel olmak istiyorum.
Instagram evimuzay hesabından bana ulaşabilirsin, sorularını cevaplayabilirim.

Yukarı Alt