Üniversite Tercihi?!?

Furkan Duran

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Mühendislik olacak inşallah
Üniv
Yok yakında olacak
Herkese Merhabalar .
YKS 2021 Sayısal Sıralamam 83.000
bu sıralama ile yazılabilecek bilgisayar mühendislikleri hakkında bilgi almak istiyorum ...
nereyi yazmalıyım ?
nelere dikkat etmeliyim?
hiçbir fikrim yok .
Üniversite önerilerinizi bekliyorum.
Cevap Vereceklere Şimdiden Teşekkür Ederim.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

yardımcı olacak yok muuuuuu

Son düzenleme:

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Bu sıralama ile 100% İngilizce eğitim veren bir okul varsa orayı tercih etmeni tavsiye ederim. Muğla Sıtkı Koçman da hem yazılım hem bilgisayar müh yazabilirsin. Eğitim dili İngilizce

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Furkan Duran

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
Yok yakında olacak
Bu sıralama ile 100% İngilizce eğitim veren bir okul varsa orayı tercih etmeni tavsiye ederim. Muğla Sıtkı Koçman da hem yazılım hem bilgisayar müh yazabilirsin. Eğitim dili İngilizce
cevap için teşekkürler hocam ... tercih zamanı dediklerinizi dikkate alacağım...

Yiğit Ünay

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Makine Mühendisliği
Üniv
Balıkesir Üniversitesi
Öncelikle tebrik ederim benim şahsi fikrim türkiyedeki üniversitelerde mühendislik bölümlerinin ingilizce eğitim alamamasıdır çünkü mühendislik bilimi anlaması ve kavramı oldukça güç bir bilimdir , bu sebepten dolayı ise okuduğumuz bölümü daha iyi anlayıp kavrayabilmek adına kendi anadilimizde tercih etmek daha avantajlı olacaktır.
Okul olarak tavsiye verebileceğim şuanki sıralamaları net olarak bilemiyorum ama eğer sıralaman yetiyorsa uludağ üni. , kocaeli , sakarya gibi köklü üniversiteleri tercih etmendir.
Eğitim kariyerinde başarılar dilerim , umarım gönlündeki okul ve meslek olur.

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Furkan Duran

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
Yok yakında olacak
Öncelikle tebrik ederim benim şahsi fikrim türkiyedeki üniversitelerde mühendislik bölümlerinin ingilizce eğitim alamamasıdır çünkü mühendislik bilimi anlaması ve kavramı oldukça güç bir bilimdir , bu sebepten dolayı ise okuduğumuz bölümü daha iyi anlayıp kavrayabilmek adına kendi anadilimizde tercih etmek daha avantajlı olacaktır.
Okul olarak tavsiye verebileceğim şuanki sıralamaları net olarak bilemiyorum ama eğer sıralaman yetiyorsa uludağ üni. , kocaeli , sakarya gibi köklü üniversiteleri tercih etmendir.
cevap için teşekkürler hocam...

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Mühendislikten önce 1 yıl zorunlu hazırlık okuyacağın için ve daha sonra fakülte de akademik ingilizce okuyacağın için kavrama kısmın da bir problem yaşamazsın. Böyle bir problem olsaydı ODTÜ, Boğaziçi vs Türkçe eğitim verirdi. Eğer ingilizce eğitim veren yere gitme şansın var da Türkçe yazarsan sen kaybedersin.
İngilizce bitirirsen daha sonra yurt dışına gitmen daha kolay olur (Böyle bir şey istiyorsan tabi).
Türkiye de veya yurt dışında akademik kariyer yapmak istiyorsan dil ile ilgili bir sorunun olmaz.
Örnek veriyorum TR de yüksek doktora yapmak isteyen Türkçe mezunlar YDS den 55 bile zor alıyor. Dil her zaman sana engel olur.
Kesinlikle İngilizce eğitim tercih etmeni öneririm.

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
1) Bachelor ve Master'i, yani ikisinide, yurtdisinda oku
2) Tr'de okuycaksan mutlaka ingilizce oku ve sonrasinda masterini yurtdisinda yap.

Yukarı Alt