Üniverste okurken sınava hazirlanmak nasil ?

Konu, 'Üniversite Tercih Rehberi' kısmında Çırak tarafından paylaşıldı.

 1. Çırak

  Çırak MB Üyesi

  Kayıt:
  26 Haziran 2017
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  1
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +2 / 0 / -0
  Herkese selamlar benim basima bir kac olay grldi bu sene sinavlara bakamadim 2. Senemdi ilk senemden daha kotu oldu, bu sene mecbur gitmem lazim okul puanim yariya dusecek biliyorum karabuk bilgisayara gidecegim zaten hazirlik var orada baktim hazirlikta cogu gun bos geciyor o aralar sinava hazirlanamaz miyim ? Konya Selcuk istiyorum birde hazirligi verdim selcugu kazaandim diyelim o zaman selcukta tekrar hazirlik okumama gerek var mi?
   
 2. Gökhan Ak

  Gökhan Ak Yetkili Kişi Kulüp Başkanı

  Kayıt:
  3 Temmuz 2017
  Mesajlar:
  31
  Beğeniler:
  13
  Meslek:
  Bilgisayar Mühendisi
  En İyi Cevap:
  2
  Değerlendiriler:
  +20 / 0 / -0
  Üniversite:
  Kocaeli Üniversitesi
  Öncelikle hazırlığı verdiğini düşünürsek tekrar hazırlık okuyup okumaman gideceğin üniversitenin kabul edip etmemesine bağlı. Büyük ihtimal muafiyet sınavına sokacaklardır tekrardan. Ayrıca hazırlık zorunlu olsa bile muafiyet sınavı ile geçebiliyorsun.

  İkinci olarak tekrar hazırlanmak senin tercihin ama yerinde olsaydım gideceğim yerde kendimi geliştirebilmek ve diğer insanlardan farklı olabilmek için uğraşırdım. Çok fazla arkadaşım var beğenmeyerek gittikleri üniversitelerde çok güzel işler yapan. Bence üniversite hayatın birazda senin elinde. Boş boş okula gidip gelirsen gittiğin üniversitenin elbette ki hiç bir önemi olmaz istediğin yerde okuyabilirsin. Ama bunu doldurmak bence birazda senin elinde. Tamamen kendi görüşümdür katılıp katılmamak senin fikrin. Başka insanların fikirlerini de almalısın ama.
  Son olarak sınava hazırlanmak tekrardan biraz zor olabilir. Çünkü farklı bir şehir, farklı insanlar, farklı bir yaşam derken zaman çok çabuk geçecektir.