Yabancı dil gelişimi ve yurt dışı dil eğitimi

Sagitarrus

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
Namık Kemal Üniversitesi
Makine Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim, hernekadar biraz geç kaldığımı düşünsemde önüme çıkan imakan ve fırsatlar doğrultusunda İngilizcemi geliştirmek istiyorum. Boş olan 2 yaz tatilim var. Çeşitli acentelerin programlarını araştırdım fakat hala karar veremedim maddiyat açısındanda bütçem pek fazla değil. Sizce work and Travel veya amerikada yaz kampı mantıklımı yoksa direk dil okullarınımı tercih etmeliyim. Bunların yanında ingilterede eş dostlarda var çalışan oradanda 6 aylık bi davetiye alma imkanım var ama kafam baya bulandı önerileriniz olursa çok sevinirim. Şuanki seviyem A2 hazırlık okumadım ve pratiğim sıfır

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Makine Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim, hernekadar biraz geç kaldığımı düşünsemde önüme çıkan imakan ve fırsatlar doğrultusunda İngilizcemi geliştirmek istiyorum. Boş olan 2 yaz tatilim var. Çeşitli acentelerin programlarını araştırdım fakat hala karar veremedim maddiyat açısındanda bütçem pek fazla değil. Sizce work and Travel veya amerikada yaz kampı mantıklımı yoksa direk dil okullarınımı tercih etmeliyim. Bunların yanında ingilterede eş dostlarda var çalışan oradanda 6 aylık bi davetiye alma imkanım var ama kafam baya bulandı önerileriniz olursa çok sevinirim. Şuanki seviyem A2 hazırlık okumadım ve pratiğim sıfır
A2 seviyesinde biri için Work And Travel dil gelişimi için çok etkili olmaz diye düşünüyorum. İngilizceyi öğrenmen için gidebilirsen yurt dışı dil okullarına git dersler dışında oradaki arkadaşlarınla muhabbet sohbet ederek speaking geliştirirsin. En az B2 seviyesine gelmeden kursu bırakma B2 seviyesine geldiğinde TOEFL veya IELTS gibi sınavlara gir ve dil bildiğini uluslararası kuruluşlar tarafından belgeletmiş olursun.

İsilay eker

MB Üyesi
Tepkiler
4
Üniv
Ege Üniversitesi
Yurt dışı stajı ayarlamaya çalış, özellikle tanıdıkların varsa bir yolunu bul, ne yap et ayarla derim. Çünkü ingilizceyi akademik olarak bilmen daha çok işine yarayacak ve stajlarda da çok iyi gelişiyor. Benim fikrim en iyi geliştirme yöntemi olarak, ilk en azından b1 seviyeye gel kursa git, imkanın olursa yurtdışında, sonra yurt dışı stajı yap. Dili yerinde öğren, başka türlü malesef çok zor. @Sagitarrus

Yukarı Alt