Yazılım ve Bilgisayar Mühendisleri Buraya

Konu, 'Genel Konular' kısmında JaxTeller61 tarafından paylaşıldı.

 1. JaxTeller61

  JaxTeller61 MB Üyesi

  Kayıt:
  2 Ekim 2016
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  1
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +2 / 0 / -0
  Üniversite:
  İstanbul Kültür Üniversitesi
  Arkadaşlar sizinle 3-4 adet kaynak paylaşacağım. Bu kaynakların amacı bilgisayar ve yazılım ile ilgili ücretsiz veya ücretli kurslar alıp kendinizi geliştirmenize yardımcı olmaktır. Ayrıca Durumunuz iyiyse büyük üniversitelerin programlarına girip o üniversitelerin sertifikalarını alabilirsiniz.(bknz. Mıt,Harvard,Stanford,Duke,Michigan).

  1- www.edx.org

  İlk sitemiz edx genel olarak bir çok üniversitenin kursları bulunur. Tüm eğitimlere ücretsiz katılabilirsiniz. Eğitimi bitirdikten sonra üniversitelerin veya kurumların sertifikalarını almak isterseniz 50$-100$ arası bir ücret ödemeniz gerekir. (bknz. Microsoftun da online eğitimlerini bulabilirsiniz.)

  3-www.coursera.org

  Coursera edx ile aynı sistemde işliyor yanlız bazı derslere parasız giremiyorsunuz ve bazı derslere ise giriş yapıp kaynakları kullanabiliyorsunuz lakin değerlendirme yani sınavlara giriş yapamıyorsunuz.

  4-www.udemy.com

  İlk iki siteye göre daha geniş bir içeriğe sahip lakin dersler kişiler tarafından veriliyor o yüzden bir dersi almadan önce mutlaka yorumlarını okuyunuz.Sertifika programları bulunuyor ama kişilerin vermiş olduğu sertifikaların, üniversitelerin vermiş olduğu kadar değerli olacağını düşünmüyorum.

  Not: Edx ve Coursera'dan sertifika almak isterseniz kurs içindeki sınavları geçmeniz gerekmektedir. Bu sınavlar bazen test bazen kod yazma gibi farklı şekillerde olabiliyor.

  Önemli Not: Courseranın durumu olmayan öğrencilerin Sertifika alabilimeleri için Financial Aid programı bulunuyor kursların alt kısımlarında görüp başvuru yapabilirsiniz.
   
  • Beğen Beğen x 1
  • Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
 2. Deduska

  Deduska MB Üyesi

  Kayıt:
  29 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  125
  Meslek:
  Developer
  En İyi Cevap:
  9
  Değerlendiriler:
  +153 / 1 / -0
 3. OGB

  OGB MB Üyesi

  Kayıt:
  4 Ekim 2016
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Üniversite:
  KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
  Teşekkürler