Yazılıma nasıl başlanır ? - Yeni başlayanlar için

askintml

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Düzce Üniversitesi
Yazılıma nasıl başlanır ?

En verimli yol için önce, ne yapmak istediğimize karar verelim. Neden yazılım öğrenmek istiyoruz? Ben facebook sayfam için güzel bir web sitesi yapmak istiyordum. Önce nasıl web sitesi yapılır ve hangi dilleri kullanmalıyız bunu araştırarak başladım yolculuğa. İnternet sorularımızın çoğuna cevap verebilir. Youtube’da ücretsiz çok güzel bir eğitim buldum ve java ile hesap makinesi yapmaya başladım. Tüketici tarafından üretici tarafına geçmenin bu kadar eğlenceli olabileceğini tahmin etmezdim. Tek bir sorun vardı Java web sitesi konusunda bana yardımcı olabilecek bir dil değil :) Her ne kadar yanlış dil ile başlasamda bunun bana bir kaybı olmadı çünkü programlama dilleri temel yapı olarak birbirine inanılmaz benziyor. Yani durup hangi dil ile başlamalıyım diye çokta kafa patlatmayın sadece öğrenin. Öğrenmenin ve yapmanın zevkini yaşayın. Yazılımcı bloglarını okumak, onların hayat hikayelerini dinlemek size güç verebilir. Udemy kursları ve kitaplar daha disiplinli ve konudan çok kaymadan öğrenmemizi sağlar. Youtube videoları ücretsiz olduğu için başlangıç aşamasında işimize yarar ama malesef türkçe çok kaynak yok. Tabi, eğer ingilizceniz iyiyse youtube sizi çok iyi noktalara getirebilir. İlk başlarda kod yazarken her şeyi anlamamak çok doğal. Bolca pratik ve örnek yaptıktan sonra mantığı anlıyoruz. Sakın anlamadık diye korkmayın.

Yazının devamını bu linkten ücretsiz okuyabilirsiniz. Seo ayarlarına zarar vermemesi için tamamını burada paylaşmıyorum.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Yukarı Alt