YLSY (MEB bursu)

Sagitarrus

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
Namık Kemal Üniversitesi
YLSY bursu ile yurtdışında yüksek lisans imkanı ve master dönüşü devletin çeşitli kadrolarında çalışma garantisi söz konusu. Bu programa dahil olanlar veya konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olanlar yorum yapabilirmi rica etsem.

cml_by

MB Üyesi
Tepkiler
6
Meslek
Elektronik Mühendisi
Üniv
Sakarya Üniversitesi
şu sıralar mülakat aşaması olması lazım. Siz hak kazandınız mı?

Konu sahibi
Konu sahibi
S

Sagitarrus

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
Namık Kemal Üniversitesi
Yok ben henüz sürece dahil değilim ama 2020 de başvurmayı düşünüyorum

cml_by

MB Üyesi
Tepkiler
6
Meslek
Elektronik Mühendisi
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Ben geçen sene başvurdum. mülakatta elenmiştim. güzel bir program. ilk başta ingilizceniz yeterli değilse kurs almanız için bir miktar burs ve süre de veriyorlar(1 yıl idi sanırım). Yurtdışında okuduğunuz sürenin 3 katı kadar çalışma zorunluluğunuz var. örneğin 3 yıl doktora yaptıysan 9 sene yerleştiğin kurumda çalışman gerekli. Ayrıntıları çok, ingilizceyi geçmek gerek, okuldan kabul almasıydı, kefiliydi vs. uzun hikaye. yyegm sitesinde birçok döküman var. onları tek tek oku. bir de youtubde "bitmeyen adımlar" diye bir kanal vardı. Ordan da çok şey öğrendim. Tavsiye ederim.

Konu sahibi
Konu sahibi
S

Sagitarrus

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
Namık Kemal Üniversitesi
Çok teşekkür ederim sağolun. Cidden uzun bir süreci var. İnsana bunaltıcı geliyo
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Bu arada ales ve ortalamanız nasıldı. Mülakata çağrılmanızdan ötürü merak ettim

Bu arada ales ve ortalamanız nasıldı. Mülakata çağrılmanızdan ötürü merak ettim

Bu arada ales ve ortalamanız nasıldı. Mülakata çağrılmanızdan ötürü merak ettim.

Bu arada ales ve ortalamanız nasıldı. Mülakata çağrılmanızdan ötürü merak ettim.

Son düzenleme:

cml_by

MB Üyesi
Tepkiler
6
Meslek
Elektronik Mühendisi
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Ales 84, ortalama 2.75. Mülakata çağırılma tabiki puan ile de alakalı ama 79 veya 75 puan ile mülakata çağırılan arkadaşlarım da vardı. istediğiniz programı önce tercih ediyorsunuz. o programı tercih eden diğer kişiler içinden en yüksek puanlı olanlar çağırılıyor mülakata. 5 kişi alınacaksa 15 kişi çağırılıyor.

Yukarı Alt