Arama Sonuçları

1. umitkcaa

Nasa'ya gitmek?

Uluslararasi projelere katilip kendini gosterebilirsen seni yakalayabilirler. Bu tabi sadece uluslararasi icin gecerli degil. Kerem deveci ve ekibinin yaptigi Enlil projesini arastirmani oneririm. Ulkemizde ulastigi basariyla , yurtdisinda milyonlarca kisinin takip ettigi sayfalarda hep...
  2. umitkcaa

Makine Mühendisliği Zor mu?

Öncelikle bahsettiğin üniversite hakkında bilgim yok fakat bölüm hakkında konuşacak olursak pek çok şey sende bitiyor. Geçenlerde büyük bir mühendislikle ilgili instagram sayfası mühendislik zor mu? Şeklinde bir soru sordu ve cevap %80 zor çıktı. Ardından yeterli çalışıyor musunuz sorusuna %90...
  3. umitkcaa

İTÜ Meteoroloji mühendisliği Ve Matematik

Meteroloji Mühendisliğinde ne kadar matematiğe ihtiyacın olur bilmiyorum fakat antrenmanlarla matematik kitabı çok kolay bir kitap. Youtube da matematiğini geliştirebileceğin bir çok kanal var onları tavsiye ederim.
  4. umitkcaa

Ankara'da okunabilecek üniversiteler?

Katılıyorum arkadaşa. Gazi Üniversitesinde hazirlik okuyorum(makine muhendisligi). Sorun varsa elimden geldiğince cevap veririm.
  5. umitkcaa

Kasa konusunda yardım tavsiye lütfen

Attığın linkteki kasanın ekran kartı ciddi anlamda kötü verdigin paraya göre. Bahsettiğin oyunları belki oynarsın ama bunlardan ileri gitmez. O kadar para vericeksen Tank-GTX1060MGX-3GBNS/R3 1300X/MSI GTX1060 Gaming X 3GB/8B DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA şunu al bu kasa ona bin basar.
  6. umitkcaa

mekatronik mühendisliği hangi üniversite'de okunur ?

Mekatronik mühendisliği bakıldığında çoğunluk olarak özel üniversitelerde olduğu görülüyor ve benim tercihim bir devlet üniversitesinden olurdu ve senin istediğin şartlar için Yıldız Teknik Üniversitesi'nin en iyi tercih olduğunu düşünüyorum.(Fakat kendim gidip görmedim biraz araştırma yaptım)
  7. umitkcaa

Hangi mühendislik bölümü isteklerime daha uygun

Rica ederim, başarılar.
  8. umitkcaa

Hangi mühendislik bölümü isteklerime daha uygun

Robot ve benzeri teknolojilerle ilgilenmek istersen mekatronik muhendisligi ( makine muhendisligi, elektrik elektronik muhendisligi, bilgisayar muhendisligini kapsar) veya benim gibi biraz daha kapsamlı olmasını istersen direk makine muhendisligi , elektrik elektronik muhendisligine...
  9. umitkcaa

Avukat olmak yerine neden mühendis olayım

Kanımca maddi açıdan bakmadan önce kendi ilgi ve yeteneklerini düşünmelisin. Örneğin ben lise zamanımda matematik ve fizik çalışırken saatlerin nasıl geçtiğini bilmezdim, çok keyif alırdım fakat iş edebiyat,dil anlatım, coğrafyaya geldiğinde tam anlamıyla acı çekerdim :) Hangi derslerde mutlu...
  10. umitkcaa

Öğrencilikte makine mühendisligi

Guzel bir konu. Kendi bolumumuzde hem bize gelir saglicak hem de kendimizi gelistirebilcegimiz bir sey varsa ogrenmeyi isterim
  11. umitkcaa

Mühendislere Tavsiyeler

Tamamdir tesekkur ederim ilginiz icin.
  12. umitkcaa

Mühendislere Tavsiyeler

Hocam benim yazilima cok ilgim var fakat bilgisayar veya yazilim muhendisligi secmek istemedim. Biz makine muhendisligi okurken yazilimla ilgili dersler alicak miyiz veya alabilecek miyiz?
  13. umitkcaa

Yardımınız Lazım Abiler ABLALAR :)

Bende hazirlik ogrencisiyim bilgisayari aktif bi sekilde kucuklugumden beri kullanirim. Eger bilgisayar hakkinda hic bir fikrin yoksa sana tavsiyem dusuk butceli bir bilgisayar alip kurcalamandir icini disini , uygulamalari vs .
  14. umitkcaa

Makina Mühendisliği Üzerine

Bu sene makine muhendisligini kazanan birisi olarak ileride ne yapip ne yapamayacagi tekrar gormus oldum , tesekkurler.
  15. umitkcaa

Kara delikler nasıl oluşur?

Bu guzel bilgi icin tesekkurler
  16. umitkcaa

Mekatronik Mühendisliği Almanca hazırlık

Öğreneceğimiz her dil bize ileride çok iyi bir sekilde doner diye dusunuyorum firsatin varken kacirma.
  17. umitkcaa

Bilgisayar Muh. Okumak için Büyük müyüm

Bu sene universiteye baslayacak birisinin gozunden soyleyecek olursam basta biraz garipser sonra burasi universite der gecerim sorun yasayacaginizi sanmiyorum. Hem okumanin yasi olmazmış kazanmisken birakmayin bence
  18. umitkcaa

Mühendislere Tavsiyeler

Her iste bir hayir vardir hocam ikiside cok guzel dedigin gibi, hayirli olsun. Umarim bir seyler kapabiliriz bu konudan :)
  19. umitkcaa

Bilgisayar Mühendisliği mi Makine Mühendisliği mi?

Hepinize degerli yorumlariniz icin tesekkur ediyorum. (Ankara) Gazi universitesi -makine muhendisligini kazanmis bulunmaktayim. Her sey istedigim gibi olur umarim.
  20. umitkcaa

Mühendislere Tavsiyeler

Herkese iyi gunler oncelikle. Dun itibariyle (Ankara) Gazi universitesi- Makine Muhendisligini kazanmis bulunmaktayim. Bolum , universiteyi kendi istegimle sectim ve geldigi icin cok mutluyum.Makine muhendisligiyle veya muhendislikle ilgili onerilerinizi bekliyorum. Okula bilincli bir sekilde...
Yukarı Alt