Makine Mühendisliği Zor mu?

makine mühendisliği 2018 yılında tercih edilir mi?

• Evet.

Oylar: 19 86,4%
  • Hayır.

Oylar: 3 13,6%

• Seçmen sayısı
    22
  • Poll closed .

MhmmdEmn

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
Sizi bu tür alışageldik sorularla meşgul etmek istemezdim fakat değerli büyüklerim benmde sizin yaşadığınız tercih dönemi stresini yaşamama kısa bir süre kaldı... O yüzden bu başlığı açma gereksinmi duydum..

(Mevcut, gerek maddi gerekse ailesel durumlardan ötürü Ata Üni de) Mak Müh okumak istiyorm fakat okuyan kişilerden çok farklı tepkiler alıyorum mesela;

İş yok gelme..
Mühendislik pişmanlıktır..
Bölüm çok zor daha kolay bi bölüme git iki notun ortalamsı 90 etmiyor..
Baban zenginse gel değilse sakın gelme..
Makine bitti ve Türkiye de okunmaz...

Gibi türlü türlü tepkiler geliyor.. Sizden ricam beni bu konuda aydınlatmanız.. Gerçekten dedikleri kadar var mı veya doğruluk payı nedir?

Dibnot: Ata uni hakkında bilgisi olanlar üni ve bölüm hakkında detaylı bilgi verebilir mi..

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim...

Ömer01

Zehir Kafa
MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Çukurova üniversitesi
Selamün aleyküm kardeşim. Öncelikle makina bitti gibi cümlelere pek aldırma. Eğer kendini geliştirirsen işsiz kalmassın . Bunu diyenler doğru düzgün çizim yapamıyor yada dersleri takmıyor . Ben endüstri mühendisliği okuyorum yazmanı tavsiye ederim . Gerçekten kendini geliştirdiğin zaman iyi yerlere geliyorsun . Makinadan da birazdaha kolay ama makinanın zorluğu da gözünü korkutmasın. Üniversite hakkında pek bilgim yok ama bizim bölümde Boğaziçi , ottü de okumadıktan sonra fazla farketmiyor.Dediğim gibi kendini geliştirmeye bakıyor . Eskişehir deki İngilizce öğrenemez sen öğrenirsin bir sıfır ondesinidir . Hakkında hayırlısı olur inşallah.

Selamün aleyküm kardeşim. Öncelikle makina bitti gibi cümlelere pek aldırma. Eğer kendini geliştirirsen işsiz kalmassın . Bunu diyenler doğru düzgün çizim yapamıyor yada dersleri takmıyor . Ben endüstri mühendisliği okuyorum yazmanı tavsiye ederim . Gerçekten kendini geliştirdiğin zaman iyi yerlere geliyorsun . Makinadan da birazdaha kolay ama makinanın zorluğu da gözünü korkutmasın. Üniversite hakkında pek bilgim yok ama bizim bölümde Boğaziçi , ottü de okumadıktan sonra fazla farketmiyor.Dediğim gibi kendini geliştirmeye bakıyor . Eskişehir deki İngilizce öğrenemez sen öğrenirsin bir sıfır ondesinidir . Hakkında hayırlısı olur inşallah.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Merhaba;

Makine mühendisliği o kadar geniş bir sektöre hitap ediyor ki çok uzun süre daha biteceğini hiç sanmıyorum. Hatta bundan önce de o kadar büyük bir bölümdü, şöyle düşün Endüstri Müh. İmalat Müh. Metalurji ve Malzeme Müh. Enerji Müh. Gemi Makineleri Müh. gibi bir çok bölüm Makine Mühendisliği içinden çıkmış bölümlerdir. Şuan hali hazırda Makineyi bölmeye kalksan 8-9 tane ana başlık çıkartabilirsin. Demek istediğim çalışma alanı çok fazla sakın kendini bitecek vs. diye kısıtlama. İş bulma konusunda her şey sana bağlı, eğer kendini geliştirirsen her şekilde iş bulursun ama üniversite hayatın boyunca hiçbir şey yapmayıp son sene iş aramaya başlarsan istersen en iyisinde oku gene iş bulamazsın. Bahsettiğin üniversite nerede ve eğitimi nasıldır bilmiyorum ama makine pişmanlık değildir. :)

umitkcaa

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Öncelikle bahsettiğin üniversite hakkında bilgim yok fakat bölüm hakkında konuşacak olursak pek çok şey sende bitiyor. Geçenlerde büyük bir mühendislikle ilgili instagram sayfası mühendislik zor mu? Şeklinde bir soru sordu ve cevap %80 zor çıktı. Ardından yeterli çalışıyor musunuz sorusuna %90 hayır dendi.Ülke olarak çalışmayı pek sevmiyoruz ve bu yüzden etrafından ... zordur gibi tepkiler alman çok normal. Son olarak elbet zorluklar var fakat çalışıldığı sürece halledilebilir.

Rubiscoo

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitü
Valla çok zor hala mezun olamadım, bir de %100 İngilizce ise...

birx

MB Üyesi
Tepkiler
47
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
BU
inşaat ,elektrik,fizik,matematik ve kimya mühendislikleri nasıl temel mühendislik olarak tanımlanıyorsa makinede öyledir. onlar biterse makinede biter,

Yukarı Alt