Arama Sonuçları

1. gereksiz1995

lojik kapılar

lojik kapılarda sadece nand ve nor kapılarıyla devre tasarlamakla ilgili sorularım var ama bana yardım edebilecek kimse var mı acaba?
  2. gereksiz1995

Lineer cebir

Bir de öyle deneyeyim. Öneriniz için çok teşekkür ederim
  3. gereksiz1995

Lineer cebir

Arkadaşlar lineer cebir hocası lineerlik nasıl test edilir araştırın dedi. Bu konuda birşey bulamadım ya da ben anlayamadım. Yardım edebilecek kimse var mı acaba?
  4. gereksiz1995

ac'yi dc'ye dönüştürme

Merhaba sevgili arkadaşlar. Vetk:20 V Olan adaptör devresinde doğrultulduktan sonraki gerlim kaç olur acaba?Bir de bu devredeki hata payını nasıl hesaplamalıyız?
  5. gereksiz1995

Ltspice

Arkadaşlar ltspice kullanan var mı acaba?
  6. gereksiz1995

AC'yi DC'ye çevirme

Hoca bu şekil verdi. Ben de anlasam . Proje ödevi olarak adaptör devresi yapılacak . Çıkış gerilimi en az 8v olacak şekilde Kondansatörleri ve direnç değerini bizim belirlememizi istedi
  7. gereksiz1995

AC'yi DC'ye çevirme

Şekildeki devrede tam doğrultulmuş dalgadan çıkışta alınan DC sinyalindeki dalgalanmanın en aza indirilmesi içinen uygun kondansatörün değerleri ne olur acaba?
  8. gereksiz1995

AC'yi DC'ye çevirme

AC yi DC ye çevireceğimiz bu projede kullanacağımız kondansatör değerlerini nasıl hesaplayabiliriz?
  9. gereksiz1995

Reş

İyi geceler arkadaşlar. Bu devrenin eş değer direncini bulurken hata yapıyorum galiba. LTSpice prog.** uyuşmuyor. Yine yardıma ihtiyacım var:( pardon. Devre ekte .
  10. gereksiz1995

Tümleşik devreler

Soruyu mu doğru soramadım acaba ?
  11. gereksiz1995

Tümleşik devreler

Tümleşik devrelerde nelere dikkat etmeliyiz? Aklıma GND VE VCC beslemelerinin doğru yapılması geldi. başka ne olabilir acaba?
  12. gereksiz1995

Lojik kapılar

Evet. Tesekkürler
  13. gereksiz1995

Lojik kapılar

Yaptım birşeyler bugün de uygulamalı olarak yaptık oldu. Tesekkürler
  14. gereksiz1995

Lojik kapılar

yanlış yapmışım. Buldum hatalarımı. Şemayı da çizdim. teşekkürler
  15. gereksiz1995

Lojik kapılar

Tablolar doğru mu acaba?
  16. gereksiz1995

Lojik kapılar

Tabi... İki ayrı sorunun... doğru mu bilemedim. Kapıları da anlayamadığımdan çizemedim
  17. gereksiz1995

Diyot Sorusu

Çok özür dileyerek lojik kapılar konusunda yardım rica edecektim
  18. gereksiz1995

Lojik kapılar

F = (A+B) + (AC) ifadesinin doğruluk tablosunu oluşturamadım.NAND ve NOR kapılarını kullanarak ifadeyi lojik kapılar ile de çizmem gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler
  19. gereksiz1995

Lojik kapılar

F = ((A+B)' + (AC')' )' ifadesinin doğruluk tablosunu nasıl olacak Ayrıca, sadece NAND ve NOR kapılarını kullanarak ifadeyi lojik kapılar ile nasıl çizebiliriz ?
  20. gereksiz1995

Diyot Sorusu

Kusur olur mu hiç? Est. Asıl siz kusura bakmayın. Çok teşekkür ederim
Yukarı Alt