Arama Sonuçları

1. OzcanOzaltin

DC motor seçiminde dikkat edilecek unsurlar

sizin kendi projeniz olsaydı internetten hangi vidalama aracını seçerdiniz direk marka model olarak?
  2. OzcanOzaltin

Zincir Dişli ve Zincir seçminde dikkat edilmesi gereken unsurlar.

bi firmayla konuşştum uygun boyutlarda hem kulaklı dişli hemde zincir dişli üretiyorlar. ölçüleri önderdm onlar her şeyi halledecek. ihtiyacı olan arkadaşlar için iletişim adresi: 05413791116
  3. OzcanOzaltin

kulaklı zincir düşünüyordum vaz geçtim şimdi zincir dişli olarak DIN 8192 - A100Z04 -- 100SA10N kullanmayıı düşünüyorum bisiklet zincirine uyumluymuş. zincir olarakda bisiklet zinciri kullanıcam 3 sıra olarak. dün kulaklıı zincir kullanmayı düşünüyordum işimi çok kolaylaştıracakdı. bir tanesinin...
  4. OzcanOzaltin

Mükemmel dediniz. redüktör kullanmamak için engelim yok siz redüktör diyince dedim bi sürü hesap kitap yapmak gerekicek onun için kulanmayacağm dedim. siz söyledikden sonra internetten baktıım şunlardan 2 tane kullanabilirim: ŞUNLAR sizce nasl?
  5. OzcanOzaltin

Haha :)) Zincir dişlinin çapı 18 cm olacak. galiba anlatımımda sorun var. Soldworksde bunun toolbox'ını buldum kullanışlı bir şey istediğiniz boyutlarda zincir ve zincir dişliyi size standartlarına uygun olarak verriyor :))
  6. OzcanOzaltin

burdaki sistem güzel ve kolay ama zeminde ilerlerken yada 45 derecelk bir açı ile yukarı çıkarken kayma olabilir ayrıca bunun hesaplarını yapamam. daha önceki araştırmamda buluğum güzel bir zincir dişli var. resmi burda kırmıızı ile şaretlediğim: RESİM Burdaki seçimim için gerekli çapıı max...
  7. OzcanOzaltin

redüktör kulanmayacağım. direk motor milini teker miline bağlayacağm. Teker yarı çapı 90 mm olacak ve sn'de 0.5 m gidecek ayıca 30 kg'lk bir aracı 45 derecelk açı ile 2.5 m yukarı çıkaracak tek gereken özellkler bunlar ama geerkli motor seçimini yapamyorum.
  8. OzcanOzaltin

İyi günler arkadaşlar ben bir proje yapıyorum ve yaptığım projede aracımda tekerlerde palet kullanmam gerek. Ben palet kullanmak yerine kulaklı zincir kullanmayı uygun gördüm. Şu anki tasarımımda teker yarı çapım 90 mm tabiki daha tasarım aşamasında olduğum için değişiklikler yapabilirim. 2 sıra...
  9. OzcanOzaltin

Amasör yayı seçimi ve Dikkat edilmesi gereken unsurlar

İyi günler arkadaşlar ben bir proje yapyorum ve projemde amasör yayları kullanmayı düşünüyorum. Aracımı sarsıntıdan en iyi şekilde karuyabilecek amasör yayı seçmini nasl yapabilirim. Aracmın ağırlığı 10 Kg kadar (Yayların taşıması gereken yük) internetten yaptığım araştırmada baskı yayı ile...
  10. OzcanOzaltin

İyi günler Arkadaşlar ben bir proje üzerinde çalışyorum. projede 30 kg'lk bir aracı 45 derecelk açı ile 2.5 m yukar çıkarmam gerek. bunun için kullanmam gereken motorun güç hesabını şöyle yapyorum. 1-) sn 0.5 m Gidecek, 2.5 m için ---> 5 sn 2-) 30 kg olacak (2 motor kullanılacak motor baş 15...
Yukarı Alt