Arama Sonuçları

1. B

Zamanda Yolculuk

Bugün portalda güzel bir konu paylaşıldı. Konuya yorumu burdan yazmak istedim. Zamanda yolculuk mümkündür. Şu ana kadar 4 boyutlu dünyamızda bilinen en yüksek hız ışık hızıdır. Işık hızı zamana en yakın hızdır ancak zaman ışıktan daha hızlıdır. Zamanın hızına yaklaştığımız için ışık hızına...
  2. B

Banknotun İcadı Bankacılığın Başlangıcı

Bankacılık banknotun icadıyla başladı. Banknot nasıl icad edildi kısaca anlatayım. Coğrafi keşifler boyu yeni kıtalardan Avrupa'ya denizciler sürekli değerli maden taşıdılar. Cepte taşınmaz evde saklanmaz, haliyle bu işi yapan sarraflara teslim ettiler ve karşılığında belge aldılar. İşte bu...
  3. B

Amerikan doları neden değerlendi?

Amerikan doları neden değerlendiğini bir başka yazıda paylaşacağımı yazmıştım. Sözümüzde duralım. Konu o kadar basit bir konu değil. Değerlendirmeyi yaparken siyasal ve ideolojik bakış açılarını da konuşmakta yarar var. Öncelikle hiç bir şekilde yazının amacı bir Amerikan düşmanlığı değildir...
  4. B

Türk Lirasi Faizi sizce yüksek mi?

Bir paranin degeri, ileriye dönük beklentilerle olusur. Buradaki en sık kullanilan kriter dis ticaret dengesidir. Bazi ülkeler dis ticaret açigi verdiklerinde paralarinin degeri erimesin diye faiz oranlarini arttirirlar. Türkiye'de ki kroniklesmis uygulama bundan ibarettir. Dis ticarette açik...
  5. B

Web Tasarim Seo

Herkese merhaba, mühendisbeyinler'i uzun süredir facebook'dan begenerek takip ediyorum. Suana kadar yapilan bilgi paylasimi, ortaya konulan emek taktir edilmeyecek gibi degil. Ben kendi çapinda bir webmaster'im. Web piyasasinda güncel bilgi çok degerli. Burda ismini vermemin uygun olmayacagi...
Yukarı Alt