Arama Sonuçları

1. AlperŞAŞAL

Kobetsu Kaizen Nedir?

Merhabalar, Göz atmanızda yarar görüyorum. KOBİ İŞLETMELERİ İÇİN KAIZEN SİSTEMİ ÖNERİSİ - Mesleki paylaşım sitesi
  2. AlperŞAŞAL

Kaizen Nedir?

Merhabalar, Büyük ölçekli bir firmada Kaizen sistemi kurulumunu üstlenmiş biri olarak naçizane bir şekilde yazdığım yazımı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Detaylı bilgi almak isteyenler bana ulaşarak sorularını sorabilirler. KOBİ İŞLETMELERİ İÇİN KAIZEN SİSTEMİ ÖNERİSİ - Mesleki paylaşım...
  3. AlperŞAŞAL

Alüminyum profil üretimi

Merhaba, Alüminyum profil üretimi üzerine direk kaynak bulmanız zor. Profil üretimi ve ekstrüzyon üzerine kaynaklara bakmanızı tavsiye ederim.
  4. AlperŞAŞAL

Türkiye de Metalurji malzeme

Merhabalar, Metalurji ve Malzeme mühendisliğinin çalışma alanı çok geniştir. Ben ve çevremdeki hemen hemen her mühendis arkadaşım bu konuda zorluk çekmedik. İlanlara metalurji ve malzeme müh. olarak değil, kalite mühendisi, satınalma mühendisi, satış mühendisi, proses mühendisi, üretim...
  5. AlperŞAŞAL

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği İş İmkanları

Merhabalar, Konu ile ilgili aşağıdaki linkten yazıma ulaşabilirsiniz. Ayrıca sormak istediğiniz soruları bana yöneltebilirsiniz. METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ NEDİR? - Mesleki paylaşım sitesi
  6. AlperŞAŞAL

Metalurji ve Malzeme müh hk.

Merhabalar, Okurken TMMOB, TSE veya özel kuruluşların düzenlediği ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001, ISO 45001 vb. eğitim programlarına katılabilirsin. İleride yalın üretim ve metot alanlarına da yönelirim diyorsan, 5S, Kaizen, Problem çözme teknikleri gibi eğitimlere katılabilirsin. Ayrıca 6...
  7. AlperŞAŞAL

Mühendislikte Üniversitenin Önemi

Yorumları okudum. Herkese biraz biraz katılıyorum diyebilirim. Öncelikle her şey okul değil ama okulunda önemi var. Okulun (hatta bölümün diyorum çünkü bazı okulların bazı bölümleri ön plana çıkıyor günümüzde), imkanları, öğrencilerin sahip olduğu rekabet ve bilinç, hocaları gibi etkenler sizin...
  8. AlperŞAŞAL

Havacılık ve Uçak Mühendisliği Maaş Ne Kadar?

Yeni başlayanlar için ortalama 2000-2500 arası değişir diye düşünüyorum. Gerisi dediğiniz gibi kişinin kendini geliştirmesi, aldığı sorumluluklar, şans faktörü vs vs gibi sebeplere bağlı.
  9. AlperŞAŞAL

Petrol doğalgaz mühendisliği hakkında ne düşünüyorsunuz

Gelecek hidrojen , elektrik ve güneş enerjisi üzerine kurulacak diye düşünüyorum. Bu nedenle firmalar hidrojeni risk içermeyecek şekilde depolama üzerine çalışıyorlar. Ben olsam tercih etmezdim çünkü ne olacağı belli olmayan bir konumda. Çalışma alanı daha geniş alanlar daha iyi diye düşünüyorum.
  10. AlperŞAŞAL

Otomotiv Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Otomotiv sektöründe çalışmak istiyorsan ve hedefin bu ise sana önerim yabancı dilini geliştirmen olur. İngilizce hatta yanına Almanca , Fransızca gibi dillerden birini katabilirsen iyi olacaktır. Otomotiv sektöründeki firmalar uluslararası çalışır ve yabancı dil çok önemlidir. Kendini çok iyi...
  11. AlperŞAŞAL

Mühendislik

Projene göre meslek seçmeni doğru bulmamakla birlikte, önemli olan konunun senin ileride ne yapmaktan hoşlanacağın olduğunu düşünüyorum. Burada ister istemez herkes popüler mühendislikleri veya doğal olarak kendi okudukları bölümleri önereceklerdir. Bu noktada senin yeteneklerinin farkına varman...
  12. AlperŞAŞAL

Otomotiv sektöründe aranan nitelikler

Detaylı şekilde öğrenmek ancak uygulama ile mümkün olabilir. İş hayatına atıldığınız zaman eğitimler ve uygulamalar ile birlikte kendinize bu donanımları katabilirsiniz. Günümüz şartlarında bazen alan seçmek kolay olmuyor. Bende Ar-Ge veya Üretim istiyorum diye mezun olup Kalite Mühendisi olarak...
  13. AlperŞAŞAL

Otomotiv sektöründe aranan nitelikler

Otomotiv sektöründe farklı pozisyonlarda çalışmanız mümkün. Endüstri Mühendisi olarak Planlama Mühendisi olabilirsiniz , Satınalma Mühendisi olabilirsiniz, İş geliştirme ve Metot Mühendisi olabilirsiniz, Kalite Mühendisi olabilirsiniz, Satış Mühendisi olabilirsiniz. Üretim Mühendisliği konusunda...
  14. AlperŞAŞAL

Meslek seçimi,yardım ederseniz sevinirim...

Yurt dışı dediğin için Malzeme Mühendisliğini düşünmeni öneririm. Nanoteknoloji, ileri teknoloji seramikler ve polimer malzemeler, yarı iletkenler ve süper iletkenler, farklı sektörlerde ihtiyaç duyulan hafif ve mukavim metaller gibi birçok alanda yurt dışında iş bulabilirsin. Türkiye içinde...
  15. AlperŞAŞAL

Makinenin düşüşü?

Fazla yüklendiler:) iyi puan alanlar başka alanlara kaydı herhalde. Bir de çok fazla makina müh açıldı ve ikinci öğretimde doldu. İş imkanları mezun sayısının altında kaldı. Hepsi birleşince böyle oldu tahminim.
  16. AlperŞAŞAL

İç mimarlık mı metalurji ve malzeme mi

İşini severek yaptıktan ve kendini geliştirdikten sonra her işte başarılı olmak senin elinde. Ancak Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinin çalışma alanları çok fazla. Ülkemizde yavaş yavaş farkına varılan ve talep edilen bir meslek. Ancak arkadaşımında dediği gibi çok ama çok farklı alanlar. O...
  17. AlperŞAŞAL

Alan seçimi

Yorumlara katılmak ile birlikte burasının Türkiye olduğunu hatırlatmak isterim. Yani mezun olunca ilk amacın iş bulmak olduğu için çok seçme şansın olmuyor bazen. Ancak tabiki bir alan belirleyip iş başvurularını o alanda yapabilirsin bu senin elinde. Ancak şöyle bir gerçek var otomotiv sektörü...
  18. AlperŞAŞAL

Güneş enerjisi ile çalışan araba

Malzeme seçerken sadece teknik açıdan bu daha iyi diye karar verilmez. Kullanıldığı yere göre fiyat, uygulanabilirlik, temin edilebilirlik gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Ayrıca söz konusu güneş enerjisi ile çalışan araç ilk defa yapılmayacak. Dediğim gibi bütün üniversitelerde mevcut...
  19. AlperŞAŞAL

Güneş enerjisi ile çalışan araba

Titanyum kullanılmasına gerek olduğunu düşünmüyorum. Gereksiz ağırlık ve fiyat arttırıcı bir unsur. Uygulamasının da kolay olacağını zannetmiyorum. Hafiflik ve mukavemet olarak kompozit doğru tercih olacaktır. Her üniversitenin güneş enerjisi ile çalışan aracı var. O kişiler ile iletişime geçip...
  20. AlperŞAŞAL

Hangi tezgahı seçmeliyim

Yani zorlanmamak adına ve fazla bulunabilirlik olarak freze , torna vb olabilir ancak kaynak çeşitliliği ve daha karizmatik bir ödev için cnc seçebilirsin.
Yukarı Alt