Arama Sonuçları

1. Abdüssamet Karış

SolidWorks'te Malzeme Atama ve Kütle Hesaplama

Bu videomda SolidWorks'te parçalara malzeme ataması nasıl yapılır? ve bir parçanın kütle, hacim, atalet momenti, ağırlık merkezi gibi özellikleri nasıl hesaplanır? anlattım.
  2. Abdüssamet Karış

Render Nedir? SolidWorks'te Render Nasıl Alınır?

Bu videomda render Nedir? Solidworks'te render nasıl alınır? anlattım.
  3. Abdüssamet Karış

AutoCad , Solidworks Eğitim Videoları İçeren YouTube Kanalı Açtım

Merhabalar AutoCAD, Solidworks ve CNC programlama konularında videolar çektiğim YouTube kanalımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Kanalı bir yıl önce açmıştım. Yeniden aktif ettim.Youtube kanalımda AutoCAD dersleri , Solidworks çizim videoları CNC torna programlama videoları yer alıyor. Abone olup...
  4. Abdüssamet Karış

Mühendislik Öğrencilerine Kişisel Gelişim İçin 10 Süper Tavsiye

Üniversite yılları boyunca bir mühendisin kendine sorması gereken en önemli sorulardan birisi kendimi nasıl geliştirebilirim? olmalıdır.Bir mühendis kendini nasıl geliştirebilir diye soran arkadaşlara faydalı olacak öneriler vereceğiz. Mezun bir mühendis olarak size naçizane tavsiyelerim var...
  5. Abdüssamet Karış

İnşaat Mühendisliği okuyanlar acil yardım lazım

Merhaba arkadaşlar sizden bir ricam olacak.İnsaat mühendisliği betonarme yapıların projelendirilmesi dersinin kolon hesabı lazim acil.Yardimci olur musunuz?
  6. Abdüssamet Karış

Makine Mühendisliği Bitirme Ödevleri

Bitirme tezi konusu arayan arkaşdalar göz atabilir. makine mühendisliği bitirme projeleri örnekleri-50 adet
  7. Abdüssamet Karış

Cfd Analiz Programları

Piyasada çeşitli Cfd analiz programları kullanılmaktadır.Bu programlardan 4 tanesini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. 1- Ansys Fluent Piyasada en çok kullanılan Cfd analiz(hesaplamalı akışkanlar dinamiği) programıdır.Sonlu elemanlar yöntemi kullanarak problemlere çözüm üreten Fluent...
  8. Abdüssamet Karış

Tesla Elektrikli Kamyon Ve Pickup Üretecek

Abd'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla ürettiği elektrikli otomobillerle dikkat çekiyor. Tesla şuanda Model S Sedan ve Model X Suv olmak üzere iki farklı model elektrikli araç satışı yapıyor.Son olarak orta sınıf olarak nitelendirdiği daha düşük fiyatı olan Model 3 ile birçok ön sipariş alan...
  9. Abdüssamet Karış

Dünyanın En Hızlı Aracı

Bu aracın kullanım amacı ne olabilir acaba?Sırf gösteri amaçlı üretilmese gerek.Savunma amaçlı bir araç mi olacak?
  10. Abdüssamet Karış

Çift hızlı ve tek hızlı asenkron motor farkı nedir?

Merhaba arkadaşlar bitirme tezimle alakalı bir soru sormak istiyorum. Elektrik motorlariyla alakalı olduğu için konuyu buraya açmayı uygun buldum. Çift hızlı asenkron motor ve tek hızlı asenkron motor arasındaki fark nedir? Bir vinç te elektrik motoru seçimi yapacağım. Mantiken cift hızlı...
  11. Abdüssamet Karış

Mühendislere Roman Önerileri

Merhaba bu yazımda mühendislere,bilimseverlere ve kitap severlere kitap önerileri yapacağım.Bu liste Mühendislere Roman Önerileri yazımdan biraz daha farklı olacak.Şöyle ki o yazımdaki eserler roman ağırlıklı idi.Bu listede ise mühendislik ve bilim konulu kitaplar çoğunluğu oluşturuyor.Her kitap...
  12. Abdüssamet Karış

Bir mühendisin takip etmesi gereken siteler

Bu yazımda makine mühendisleri için gerçekten faydalı olacak 8 websitesini paylaşacağım.Bu siteler makine mühendisliği mesleği ile alakalı bilgilerinizi arttırmaya yardımcı olacak..Vakit kaybetmeden listeye geçelim.
  13. Abdüssamet Karış

Abaküs Kitap’tan 4 set Mühendis Beyinler Takipçilerine Hediye

İstediğim set: Temel mühendislik seti Bölüm:Saü Makine Mühendisliği Yl
  14. Abdüssamet Karış

Honda 3D Yazıcı İle Elektrikli Otomobil Üretmeyi Başardı

3D yazıcıların kullanım alanları her geçen gün genişliyor.Bu alanlara inşaat, tıptan sonra otomotiv sektörü de eklendi.Honda 3D yazıcı ile elektrikli otomobil üretmeyi başardı.Honda Yazılım ve donanım sektöründe Arge çalışmalarına ağırlık veren Kabuku şirketi ile birlikte ürettiği otomobili...
  15. Abdüssamet Karış

Solidworks Çizim Yardım Bölümü

Merhaba arkadaşlar Solidworks için Youtube'da özellikle tutorial videolar var.Bunlar size yardımcı olacaktır.Sıfırdan başlayanlar için; SolidWorks Video Eğitim Türkiye | Ücretsiz SolidWorks Video Eğitimleri 'da komutları öğrenebilirsiniz.Ve kendi bloğumdaki>>> Bir makine mühendisinin bloğu...
  16. Abdüssamet Karış

2020'de Uçan Taksiler Geliyor

Önümüzdeki 15 yıl içinde yani 2030'a kadar Dünya nüfusunun yüzde 60 kadarının şehirlerde yaşayacağı tahmin ediliyor.Bu durum var olan trafik sorununu arttıracak. Firmalar bu soruna alternatif çözümler getirmeye devam ediyor..Önceki yazılarımdan birinde Çinli bir şirketin tasarladığı ve...
  17. Abdüssamet Karış

Uzaya Ülke Kuruluyor

Uzayda Dünya'nın yörüngesinde konumlandırılacak Asgardia isimli bir ülke kurulacak.Uzayda kurulacak bu ülke için vatandaşlık başvuruları ise başladı. Paris'te düzenlenen bir etkinlikte projenin detaylarına yer verildi.Resmi internet sitesine göre “Yeryüzündeki diğer ülkelerin...
  18. Abdüssamet Karış

Vinçlerde Fem normu dökümanı lazım?

Merhaba arkadaşlar vinçlerde Fem ve Din normları hakkında dökümana ihtiyacım var.Yardımcı olabilir misiniz?Bitirme tezim için vinç hesabı yapacağım.
  19. Abdüssamet Karış

Transformers Ankara'da gerçek oldu.

Rica ederim. GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  20. Abdüssamet Karış

Transformers Ankara'da gerçek oldu.

Türk Mühendisler Bmw'den Transformers Yaptı! Ankara merkezli Letvision firması 12 mühendis ve 4 teknisyenden oluşan ekibiyle 8 ay sürede Bmw 3 serisi otomobili Transformers'a dönüştürdü.Letrons adını verdikleri otobot uzaktan bir kumanda ile kontrol ediliyor.Sahip olduğu hidrolik düzenekler...
Yukarı Alt