Dünyanın En Hızlı Aracı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Dünyanın en hızlı aracı yakında hazır olacak.

İngiltere'nin Bristol kentinde geliştirilen ve bir otomobilden çok rokete benzeyen Bloodhound'un önündeki sivri uç da takıldı.

Aracı geliştiren ekip, Ağustos ayında bir havaalanı pistinde düşük hızla deneme yapmayı planlıyor.
Hersey yolunda giderse, Bloodhound dünya sürat rekorunu kırma denemesini yapmak üzere Güney Afrika'ya gönderilecek.

dünyanın en hızlı arabası.jpg

Aracı, İngiltere Hava Kuvvetleri'nden saatte 1228 km ile daha önceki dünya rekorunu elinde bulunduran Filo Komutanı Andy Green kullanacak.

Bloodhound, ya da Türkçesiyle Tazı'da, bir Eurofighter jet uçağının motoru ile buna daha da hız kazandıracak bir roket bulunuyor.

Aracın montajı için İngiltere'nin en gelişmiş şirketlerinin uzmanlığı ile en ileri teknolojiden yararlanılıyor.
en hızlı araba.jpg

Proje çerçevesinde daha önce benzeri olmayan yaklaşık 700 özel parça üretilmekte.
Bristol'daki merkeze her gün bu parçalar gönderiliyor.
Bloodhound özel bir proje, ancak İngiltere hükümeti tarafından da destekleniyor

MuallimMuallim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Hedef Boğaziçi Bilgisayar
Ya of yaa herkes geliştiriyor bizde geliştirelim hayvan gibi çalısmamız lazımmıs gerçekten bu geliştirdikleri teknoloji karşısında ülkeler hep sömürülecek yaa

Tepkiler
53
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Bu aracın kullanım amacı ne olabilir acaba?Sırf gösteri amaçlı üretilmese gerek.Savunma amaçlı bir araç mi olacak?

Muh00

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Cumhuriyet üniversitesi
Bizim ülkeye hiç uzaylı düşmüyormu onlardan teknoloji alalım

denizgezmiş

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Yazılım Mühendisi
Sürtünmesi o kadar aza indirgenmiş ki bu kadar hızlı olması normal :D

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Fosil yakıt ile çalışıyor , tükendiğinde bir işe yaramayacak fakat adamlar bunu göz önünde bulundurup farklı çözümler illaki üretmiştir.

Çok çalışma konusuna gelince , ülkede zehir gibi zekaya sahip insanlar var AMA SADECE VAR onlara fırsat verilmiyor yada bir şekilde verdirilmiyor , çalışmak sadece beyin jimnastiği olur başka bir şey olmaz bu teori ve gelişmeleri anlayacak vizyon olması lazım insanlarda , misal sen bir holding sahibisin ben sana geldim bir icat sundum ( tabi sunma imkanı verirsen bana kapıdan içeri bile almazsın o ayrı ) karşılıksız bütçe verir misin ?

HAYIR , çünkü askeriyede bir tabir vardır BENİMLE Mİ BOT BAĞLADIN dersin ben çalıştım kazandım bilinmeze ben para mı çarçur edemem başka kapıya naş dersiin… Demem abi deme dersin paranın yüzü sıcaktır , haa paradan para kazanacağını anlarsan 1 koyup 1000 alacağını öngürürsen belki onun dışında vermezsin.

Şöyle bir örnek vereyim sana , şuan maalesef ki teori kapsamında kalan henüz fiziki bir icraata geçiremediğim tüm dünya ülkelerine de satılabilecek hem savunma sanayinde kullanılacak hemde özel ve bireysel herkesin kullanmak zorunda kalacağı bir sistemim var. Ama bu proje için sağlam bir ekip 7 kişi ye ihtiyacım var. Ben haricinde 3 elektronik ve bağlantılı dallarında uzman 3 kişi , 3 kişi de yazılım uzmanı...Bana başlangıç için gönüllü bu ekip arkadaşlarını ve 100.000 TL malzeme alımı için hibe para bul patentiini alalım ister kiralayalım ister verilen en yüksek değere satalım hem kariyer elde edelim hemde maddi sorunlarımızı ortadan kaldıralım.

Diyelim ki gerçekten tuttu bu iş ve milyar dolar kazandık para seni beni ve diğer adamları değiştirmemeli bunu yapabilir msin ? Yaparım diyen varsa benimle iletişime geçsin.. ( Projemi bana güven veren sadece 7 kişi ile paylaşırım eğer 8Nci kişi bundan haberdar olursa külahları da değişiriz )

Yukarı Alt