Arama Sonuçları

1. S

Nereden başlanmalı nasıl kendimi geliştirmeliyim ??

Firmada hangi program tasarımda kullanılıyorsa o programı öğrenebilirsin. Röfley kabartma gibi işlerde solidworks, nx çok verimli olmaz. Bu işe özel tasarlanmış Rhinoceros benzeri programlar daha uygun. Sizin sektörünüze yönelik program ve sistemler CAD, CAM, CNC başlıklarında araştırılıp...
  2. S

ANSYS

Bilgisayarınızın adı özel karekter ya da boşluk içeriyor mu? Sorunun kaynağı bu olabilir. Bazı yerlerde bundan bahsedilmiş.
  3. S

Solidworks Çizim Yardım Bölümü

Spline üzerinde sağ tık >> "insert spline point" ile ilave noktalar ekleyebilirsiniz.
  4. S

Dişli çark

Pirinç, bronz yatakları-burçları kullanabilirsiniz. Eğer sistem giriş çıkış devir ve tork değerlerini biliyorsanız ve yaklaşık ölçülerle taslak çizim yaparsanız detay tasarımınızda yardımcı olabilirim.
  5. S

Mil Önerisi

Krom kaplama olmasında ne mahzur varki. Malzemeyi kaplayarak magnetizmasını yok etmiş olmazsınız ve paslanmaz çelik mil maliyeti çok yüksek olacaktır.
  6. S

Dişli çark

Ne amaçla kullanacağını anlatabilir ya da sistemi daha detaylı tarif edebilir misin.
  7. S

ansys kalıp analizi

Explicit modülünde yapılabilir ama çok güçlü bir iş istasyonu gerekli.
  8. S

Babamın Projesi Benim Hayallerim

ekampus.orav.org.tr/file/9291/devridaim.pdf
  9. S

Devridaim Makinaları

Bahsettiğiniz sistem iki parçadan oluşmakta, harmonik hareket yapan bir sarkaç ve bir levye. Bu sistemin parçalarının ve sistemin tamamının %100 üzeri verimle çalışması mümkün değildir yani sistem sürekli çalışırken dışarıya enerji alamazsınız. Harmonik hareket ve levye mekanizması mekaniğin...
  10. S

Fabrika Düzeni

Sanırım firmanızda kayıtların kontrolü ve denetimi ile ilgili bir problem var bu da profesyonel olmayan yönetim anlayışından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Sorununuzun çözümüne gelince, sizin orta düzey yönetici olduğunuzu farzedersek ilk yapmanız gereken bir kayıt sistemi oluşturmak bunun...
  11. S

Devridaim Makinaları

Sevgili conahmet, eğitim seviyeniz nedir bilmiyorum fakat fizik, kimya, makine mühendisliği gibi alanlarda eğitiminiz varsa zaten bu konularla zaman kaybetmezsiniz. Doğanın enerji konusunda ne kadar cimri olduğunu gözlerinizle görmek istiyorsanız kimya bilimini derinlemesine araştırın. Bu...
  12. S

Makineciye bilgisayar tavsiyesi.

Xeon işlemcili bilgisayarlar piyasada "iş istasyonu" adıyla bulunabilir. Performans ihtiyacına göre uygun bir Xeon işlemci ve Quadro ekran kartı stabil çalışacaktır. Fiyatları normal i5-i7 seri bilgisayarlara göre oldukça yüksektir. Sonlu elemanlar analiz yazılımları ve 3D uygulamalar için uygun...
  13. S

Makineciye bilgisayar tavsiyesi.

Mühendislik uygulamaları için Quadro ve Firepro ekran kartlarını tavsiye ederim. Daha ileri işlemci gücü ihtiyaçları için ise bu kartlara ilave olarak Xeon işlemciler uygundur.
  14. S

cmm(Coordinate-measuring machine) tarama

Tarama işlemi yaptığında cmm bunu noktalar olarak verir normalde. Yani 2b olsun 3b olsun sonuçta ortada probun dokunduğu noktalardan oluşan bir data olmalı yani nokta bulutu. Kullandığınız yazılımdan kaynaklı olabilir. Ben PCDMIS CAD++ kullandım ve böyle bir durumla hiç karşılaşmadım. Ölçüm...
  15. S

cmm(Coordinate-measuring machine) tarama

Eğri dediğin nokta bulutu ise çizgiye dönüştüremezsin. Eğer CMM deki dosyada bunlar eğri ise solidworks ile açabilmek için (CMM yazılımından .iges formatında export ettiğini farzediyorum) File>Open>Dosya türü seçimi .iges>(aynı pencerede)Options> Free point/curve entities kutucuğu seçili...
  16. S

Bunu yapmanın birkaç yolu var 1- parça solidworks ile çizilmişse ürün ağacından delikleri silebilirsin 2- deliklerin üzerine yeni sketch çizip ektrüde edebilirsin 3- doldurmak istediğin yerleri doldurup fazlalık kalırsa yüzeyle kes komutunu kullanabilirsin 2.yi tavsiye ederim.
  17. S

Neden bahsettiğiniz tam anlaşılmıyor fakat anladığım kadarıyla örneğin katının bir yüzeyindeki bir deliği kapatmak için yüzey ile kes cut>>with surface komutunu kullanabilirsiniz.
  18. S

Kusursuz bir Savaş robotu

Bir savaş robotu nedir. Savaş robotlarındaki mevcut kusurlar nelerdir. Savaşacak robotlar için izin verilen hız, güç, boyut gibi sınırlar nelerdir. Robotun bir silah, itici, yakıcı madde kullanımına izin verilmekte midir ve sınırları nelerdir. Robot hangi mekanizmalardan oluşacaktır. Örneğin...
  19. S

Türkiye'de Mühendis Olmak

Tıp ve mühendislik güzel meslekler. Tercihlerin arasında ikisinide gösterebilirsin. Tıp eğitimi oldukça ağırdır ve TUS sınavı gibi zorlu engelleri vardır. Mühendislik eğitimide ağırdır ama sonuçta mühendislikte lisans seviyesi yeterli iken tıpta uzman olmak için doktor ünvanı gerekir. Genel...
  20. S

İnşaattan makineye geçmek?(YTÜ)

Şimdi benim gözümden senin durumun şöyle görünüyor; eğer inşaat okumaya devam edersen yaşadığın her sorunda keşke bıraksaydım diyeceksin. Eğer otomotiv ve havacılık tercih eder ve burada bir sıkıntı yaşarsan bu seferde keşke inşaata devam etseydin diyeceksin. Bence inşaat ve otomotiv...
Yukarı Alt