İnşaattan makineye geçmek?(YTÜ)

Makine mühendislerinin havacılık ve otomotiv sektörlerinde iş imkanları?

• Seçmen sayısı
    8

cougar01

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
YILDIZ TEKNİK UNİVERSİTESİ
Herkese selamlar,az önce üye oldum ilk konum umarım doğru yere açmışımdır :)
Ytü'de inşaat muhendisliği okuyorum birinci sınıf bitti.Yıllardır otomotiv ve havacılık sektörüne ilgim vardı.Aynı üniversitede makine tutmasına rağmen o anki şartlardan dolayı inşaata gittim.inşaata da ilgim vardı vardı fakat sandığım kadar olmadığını gördüm.Şu anda makineye geçme hakkım var fakat baştan bir bölüme geçip bir sene kaybetmek gözümde çok büyüyor.Değer mi değmez mi diye çok arada kalıyorum.Merak ettiğim şey makine okuyan birinin yukarıda söylediğim sektörlerde çalışma ihtimali ne kadardır?Böyle şeyler her zaman kişiye bağlıdır biliyorum tabiki ama sektörde çalışanlar mutlaka az bucuk fikir sahibidir diye düşünüyorum.Havacılık ya da otomotiv sektörü için geçmeyi düşünüyorum.Bu iki dalda ihtimal yoksa inşaata devam etmeyi düşünüyorum.Soru çok net değil farkındayım ama cevaplarsanız sevinirim :)

sz2003

MB Üyesi
Tepkiler
9
Özel değilse şu soruyu cevaplayabilir misin? Seni inşaat mühendisliği okumaktan caydıran ve havacılık ya da otomotiv sektörüne çeken sebep nedir.

Konu sahibi
Konu sahibi
cougar01

cougar01

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Özel değilse şu soruyu cevaplayabilir misin? Seni inşaat mühendisliği okumaktan caydıran ve havacılık ya da otomotiv sektörüne çeken sebep nedir.
Aslında hevesim hep o yondeydi ama dediğim gibi o anki koşullardan inşaata gittim ve sivil havacılık,otomotiv hobim olarak kalsın diye düşündüm.Fakat kafam hep o taraflarda olduğu için bölüme de ısınamadım. Bölüme isinamadigim için başarısız bi sene geçirdim durum böyle olunca yol yakinken geçmeli miyim diye düşünmeye başladım.

sz2003

MB Üyesi
Tepkiler
9
Şimdi benim gözümden senin durumun şöyle görünüyor; eğer inşaat okumaya devam edersen yaşadığın her sorunda keşke bıraksaydım diyeceksin. Eğer otomotiv ve havacılık tercih eder ve burada bir sıkıntı yaşarsan bu seferde keşke inşaata devam etseydin diyeceksin. Bence inşaat ve otomotiv sektörlerinde çalışan kişilerle birebir iletişime geç ve mesleklerin artılarını eksilerini öğrenmeye çalış, sonra kararın ne ise o yönde devam et.

Konu sahibi
Konu sahibi
cougar01

cougar01

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Şimdi benim gözümden senin durumun şöyle görünüyor; eğer inşaat okumaya devam edersen yaşadığın her sorunda keşke bıraksaydım diyeceksin. Eğer otomotiv ve havacılık tercih eder ve burada bir sıkıntı yaşarsan bu seferde keşke inşaata devam etseydin diyeceksin. Bence inşaat ve otomotiv sektörlerinde çalışan kişilerle birebir iletişime geç ve mesleklerin artılarını eksilerini öğrenmeye çalış, sonra kararın ne ise o yönde devam et.
Evet katılıyorum.Aslinda biraz da sektörde çalışanlardan fikir almak için buraya yazdım.Gecisler 22 ağustosta o zamana kadar araştırıp vericem kararımi sağolun cevapladiginiz için :)

Yukarı Alt