Arama Sonuçları

1. Mining Engineer

High voltage term project

Spherical Capacitor Calculator Conductor and Sphere Capacitance Calculator Capacitance of spherical capacitor Calculator | Calculate Capacitance of spherical capacitor şu linkler yardımcı olabilir. Konuya hakim değilim. Sadece öneri.
  2. Mining Engineer

Stanford Uni ML Courses

İlgilenen arkadaşlar için link: CS229: Machine Learning - The Summer Edition!
  3. Mining Engineer

Bitirme Çalışması

Hocam merakımdan soruyorum mühendislikte anket yaparak nasıl bir bitirme çalışması yapmayı planlıyorsunuz? Toplanan anketi nasıl değerlendireceksiniz? Anketin alana bir katkısı olacak mı?
  4. Mining Engineer

Yeni Mezun Makine Mühendisleri Nasıl İş Bulabilir?

Benim tavsiyem şu olur, eğer zamanı varsa yani acil iş bulması gerekmiyorsa, özellikle ARGE için net dil biliyor olması lazım. İngilizce öğrenmesini tavsiye ederim. Alanda ki gelişmeleri takip edebilirse ARGE ci olabilir. Bunun dışında LinkedIn de profil oluştursun ve çalışmak istediği...
  5. Mining Engineer

Ansys kurulum sorunu

Ansys installation ile ilgili bir foruma baktım, yüklemeyi yönetici olarak çalıştırmayı denediniz mi? Şu linkten bakabilirsiniz. (İngilizce İçerik) Installation problem in ANSYS Student 19.2
  6. Mining Engineer

Yeni Mezun Makine Mühendisleri Nasıl İş Bulabilir?

Hangi alan da geliştirmek istiyor? veya Hangi alanda çalışmak istiyor?
  7. Mining Engineer

CV Hazırlama

Tecrübe olarak tabi neden olmasın. Katılmış olman gerekir tabi çünkü herhangi bir mülakatta oradan soru gelebilir.
  8. Mining Engineer

örgün mühendislik+açıktan işletme faydalı mı?

Hocam makineyi oku, kendini mühendislikte geliştir. İşletme vs boş yere enerjini harcama. Daha sonra istersen işletme de master yaparsın daha faydalı olur.
  9. Mining Engineer

Makine Mühendisliğini Kazandım

Tebrikler Mahmut. Umarım çok başarılı ve üretken bir lisans eğitimi geçirirsin. Hem sosyal hem de mühendislik anlamında kendine katkıda bulunmanı dilerim. Özellikle dil öğrenmeni ve erasmus gibi faaliyetlere katılmanı tavsiye ediyorum. Başarılar Dilerim.
  10. Mining Engineer

Siemens NX

Siemens Digital Industries Software NX Student Edition Burada öğrenciler için olan versiyonu var.
  11. Mining Engineer

DGS hakkında birkaç sorum var

Benim bildiğim kadarıyla ÇAP aynı fakülte içi yapılıyor. Bilgisayar mühendisliği ve psikoloji yani bu iki bölümün bir kesişim kümesi yok. Yani DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçtikten sonra o sene tekrar üniversite sınavına girip Psikoloji yazıp daha sonra yani yeni dönem de bilgisayar...
  12. Mining Engineer

İşyeri Eğitimi

İşe girme garantisi veren şirketi seçersen daha mantıklı olur gibi. Yeni mezun olacağın içinde hem para kazanırsın hem de iş tecrübesi olur daha sonra kurumsal firmalara girebilirsin.
  13. Mining Engineer

Otomotiv Mühendisliği mi Makine Mühendisliği mi?

Hangisi ingilizce eğitim veriyorsa onu tercih et. Ama makine daha kapsamlı yani makine mühendisi olup otomotiv de çalışabilirsin.
  14. Mining Engineer

Cbs'de MAPINFO'mu yoksa ARCGIS'mi

Japonya da ARCGIS kullanıyor bizim arkadaşlar ARCGIS olabilir. Diğerini bilmiyorum.
  15. Mining Engineer

Boru birleşimi için parça

Boru için düğme Kilit, Paslanmaz | tekneyataksesuarlari | Tutamak Parçaları | 11,80 TL Boru için düğme Kilit, Paslanmaz Fiyatları ve Özellikleri
  16. Mining Engineer

sıralama 10470 üniversite ve mühendislik kararsızlığı

İtü deki bölümler gayet iyi aslında bence İTÜ yü düşünmen gayet iyi olur. Kontrol otomasyon veya Uzay tercih edebilirsin. Bilkent ve Sabancı maddi olarak zorlar ama İTÜ tercih edebiliyor olduğun için özel üniler yerine İTÜ yü yazabilirsin. İTÜ nün mezun ağı ve akademik kadrosu yurt dışı...
  17. Mining Engineer

sıralama 10470 üniversite ve mühendislik kararsızlığı

Maddi durumun iyi ise Bilkent veya Sabancı tercih edilir. Maddiyata bağlı tamamen. İtü de neresi tutuyor? Yıldız yerine İtü düşünebilirsin.
  18. Mining Engineer

Üniversite Tercihi?!?

Mühendislikten önce 1 yıl zorunlu hazırlık okuyacağın için ve daha sonra fakülte de akademik ingilizce okuyacağın için kavrama kısmın da bir problem yaşamazsın. Böyle bir problem olsaydı ODTÜ, Boğaziçi vs Türkçe eğitim verirdi. Eğer ingilizce eğitim veren yere gitme şansın var da Türkçe yazarsan...
  19. Mining Engineer

İnşaat Mühendisliği öğrencisinin karamsarlığı

Bence bölümünü bitirsen daha iyi olur. Girdiğin sıralama ile şimdiki sıralamayı kıyaslamak çok mantıklı değil. Ben de çok iyi sıralamalar yapmamıştım ve şuan bölüm neredeyse 300 binlere kadar indi. Ama ben şuan Japonya da mühendis olarak çalışıyorum. Olay tamamen sen de bitiyor. Öğrenmeye aç ve...
  20. Mining Engineer

Üniversite Tercihi?!?

Bu sıralama ile 100% İngilizce eğitim veren bir okul varsa orayı tercih etmeni tavsiye ederim. Muğla Sıtkı Koçman da hem yazılım hem bilgisayar müh yazabilirsin. Eğitim dili İngilizce
Yukarı Alt