Arama Sonuçları

1. Eyup.klarslan

Havacılık Bilişimi Bölümü

Bence eğer işini gereğince öğrenirsen ve tecrübe edinirsen hiç sıkıntısız istediğin işe girersin iki dalda da uzmanlaşmak çok zor bir şey olmamalı
  2. Eyup.klarslan

Kitap Tavsiyesi

uzayın sırları havacılık ve uzay pskolojisi (Muzaffer Çetingüç) mars'ta nasıl yaşarız? (stephen petranek) dünyamıza bakış
  3. Eyup.klarslan

Düşünce gücüyle F-35 uçuruldu

iyi ve güzel bir buluş keşke bizim ülkemizde de olsa;)
  4. Eyup.klarslan

Türkiye de uzay mühendisliği okusam sürünür müyüm

Bende daha yeni 11. sınıfa geçtim, uzun zamandır mühendis olmak istiyorum ve araştırmalarım sonucu şu bilgileri elde ettim.. Mühendislik demek emek isteyen bir kavram demek. Nasıl ki emeksiz ekmek yok derler aynı onun gibi. Biz ne kadar fazla çalışırsak o kadar başarılı oluyoruz ve iş...
  5. Eyup.klarslan

Duyuru MB Moderatör Alımları Başlamıştır

Eyup Kılıçarslan 16 16.00 dan 22.00'a kadar. Uçak mühendisliği bölümü istiyorum. Uçaklar hakkında bilgiler ve paylaşımlarda bulunabilirim ki forumda pek uçak mühendisliğne dahil fazla bir şey göremedim. Gönen Fen Lisesi öğrencisiyim, uçakları çok seviyorum.. Daha önce modarator olmadım çünkü...
  6. Eyup.klarslan

Yağmur ve kar suyunu depolamak (yeni proje)

Öncelikle hızla çoğalan nüfus ve bu nüfusun kullandığı azalan su kaynaklarını göze alarak bir projemin olduğunu söylemek istiyorum.. Bilindiği üzere ülkemizde çoğunluğu kışın olmak üzere yağmur, kar, dolu gibi doğal olaylar görülür.. Benim projem işte tam da bunlarla ilgili. Örneğin bir çatının...
  7. Eyup.klarslan

Uçaklar nasıl uçar?

Çevremizde en çok duyduğumuz veya kendimizin de merak ettiği bir konu. Bu uçaklar nasıl uçuyor? Onlarca ton ağırlığındaki metal kütleleri nasıl oluyor da havada kalıp yer çekimine meydan okuyor? Ben de akıllardan soru işaretlerini kaldırmak için siz okurlarımıza bu içeriği hazırladım. Öncelikle...
  8. Eyup.klarslan

Havacılık Ve Uzay Mühendisliği NEDİR?

Havacılık ve Uzay Mühendisliği; uçak, helikopter, roket, füze gibi hava araçları ile uydu gibi uzay taşıtlarının araştırma-geliştirme, tasarım, üretim, test ve performansları ile ilgilenen bir mühendislik dalıdır. Havacılık ve Uzay Mühendisliği lisans programı; söz konusu sistemlerin hava ile...
  9. Eyup.klarslan

Airbus S.A.S.

Airbus S.A.S şirketi 1970 yılında bir Fransız-Alman ortaklığı olarak kurulmuştur. Şirket şu anda Almanya, Fransa, İspanya, Birleşik Krallık ve Hollanda ortaklığından oluşmaktadır. Merkezi Fransa'nın Toulouse şehridir. Yukarıda sayılan bu ülkeler üretilen değişik modellerin değişik bölümlerini...
  10. Eyup.klarslan

itü uçak, uzay, elektrik kararsızım

Sanırım Koray Cengiz den bahsediyorsunuz.
  11. Eyup.klarslan

Askeri Havacılık Destek Bölümü!

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Vatanına ve Türk Milletine havadan gelebilecek tehdit ve tehlikelerin önlenmesi ve muhtemel bir savaşta Kara ve Deniz Kuvvetleri’nin görevlerini daha kolay başarabilmesi amacıyla kurulmuştur. Türk Hava Kuvvetlerinin Karargahı Ankara’dadır. Hava Kuvvetleri...
  12. Eyup.klarslan

Havacılık ve Uçak Mühendisliği Çalışma İmkanları Nelerdir ?

Çoğu kişinin sadece uçak yapmak olarak bildiği bir konuya açıklık getirmişsiniz teşekkür ederiz.
  13. Eyup.klarslan

Uzay mühendisliği? Uçak mühendisliği?

Uzay mühendisliği uçak mühendisliğini kapsıyor...Yani uzay mühendisliği tavsiyem..Tabiki ilgi ve alakaniza göre araştırmalar sonucu karar sizin.
  14. Eyup.klarslan

Dünyanın En Pahalı ve Güvenli Uçağından Biri Olan A320 Kazaları

Bilgilendirme için teşekkür ederiz a300 serisini bende seviyorum.
  15. Eyup.klarslan

havacılık lisesi

GökJet Havacılık Meslek Lisesi 2012-2013 yılında kapılarını ilk öğrencilerine açan okul, havacılık sektörünü ve teknolojilerini yakından takip eden tecrübeli kadrosuyla, yenilikçi uygulamalarıyla, sektörel işbirlikleriyle, bizlere özel avantajlar sunmaktadır.
  16. Eyup.klarslan

Genç bir adamın uçma hayalleri

Bilgilendirme için teşekkür ederiz..Çizimlerde fena değilmiş aslında..
  17. Eyup.klarslan

Havacılık ve Uçak Mühendisliği Maaş Ne Kadar?

Eğer iyi bir üniversite den mezunsa 5 6bin lira ile başlıyor ve bu sayı tecrübe oranına gore artıyor diyr biliyorum ama mühendislerle konuşmak da lazım tabi
  18. Eyup.klarslan

itü - Makina Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Öncelikle olarak havacılık ve uzay mühendisliği Türkiye'de gelişmemiş gibi de görünse iş sahibi olunabilen bir mühendislik dalıdır.. Tüm havayolu şirketleri, tei, tai, aselsan, savunma sanayi, TÜBİTAK, roketsan gibi birçok yerde iş sahibi olabilirler.. Ve kendi işlerini kurabilirler yani...
Yukarı Alt