2 motorlu mekanizma

ahmtbln

MB Üyesi
Tepkiler
1
Bitirme projesi için ayak bileğini yukarı aşağı sağa sola hareket ettircek iki motorlu bir mekanizma tasarmamam gerekiyor motorlardan biri bileği aşağı-yukarı doğru hareket ettircek diğer motorda sağa sola hareket ettircek ve motorların ikisi aynı anda çalışarak elips hareketi yaptırcak elips hareketini yaptırabilmek için iki motorun uyum içinde çalışması için bi mekanizma düşünüyorum ama bir şeyler türetemedim sistem hakkında yardımcı olabilcek var mı ?

makineogrenci

MB Üyesi
Tepkiler
9
Projende hangi aşamadasın, merak ettim. İlgi çekici bir çalışma, umarım burdan yardım edecek arkadaşlarımız çıkacaktır.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Merhaba @ahmtbln kafanda sandalet örgüsünü canlandır. Ayağı çarpraz bir biçimde saran iki tane lastik düşün. Bu lastiklerden bir tanesi sağ/sol motoru için diğeri de aşağı yukarı motoru için atansın. Motorların ucuna, motorların dönme hareketini takip edecek bir lastik parça yapıştır silikonla. Sonra bu parçayı çapraz bağlantı yapacağın lastiklerin içerisinden geçir. Böylelikle hem sağlam hem de dilediğin gibi kontrol edebileceğin bir mekanizma tasarlamış olursun. Süreç içerisinde beğenmediğin, eksik gördüğün noktaları da tamamlarsın.

Yukarı Alt