Akreditasyon sorunu

Tepkiler
4
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yok
Ben Marmara üniversitesi metalurji ve malzeme mühendisliği teknoloji fakültesi bölümünde okumak istiyorum. Fakat akreditasyonu olmayan bir bölümmüş ben lisans öğrenimi burda görüp yüksek lisansimi başka akreditasyonu olan bir üniversitede yapsam diplomam avrupada geçerli olur mu? Ben yurtdışında da belli bir süre çalışmak istiyorum çünkü.

Cevaplarsanız çok sevinirim.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Ben Marmara üniversitesi metalurji ve malzeme mühendisliği teknoloji fakültesi bölümünde okumak istiyorum. Fakat akreditasyonu olmayan bir bölümmüş ben lisans öğrenimi burda görüp yüksek lisansimi başka akreditasyonu olan bir üniversitede yapsam diplomam avrupada geçerli olur mu? Ben yurtdışında da belli bir süre çalışmak istiyorum çünkü.

Cevaplarsanız çok sevinirim.
Akreditasyondan kastın MÜDEK ve ABET gibi akreditasyonsa bunları alabilen bölüm ve üniversiteler sayılıdır. Buna ek olarak yurt dışında işe girebilmek için yurt dışında yüksek lisans yapmanı tavsiye ederim aksi takdirde Türkiye de akredite veya değil bir yüksek lisans diploması ile yurt dışında iş bulabilmen çok düşük. Kısacası lisans eğitiminden sonra alanında veya engineering management gibi bir alanda master yapıp daha sonra bulunduğun ülke de master sürecinde staj ve tez çalışması yaparak orada bir şirkette kendine yer bulmak daha mantıklı olacaktır.

Yukarı Alt