Alanımı değiştireceğim, tavsiye istiyorum

bjorke07

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Üniv
-
Merhaba, yeni mezun elektrik-elektronik mühendisiyim. Gömülü sistemler ve pcb tasarımına yakın alanlarda stajlarımı gerçekleştirdim, stajyer olarak 1 yıla yakın tecrübemin 6-7 ayı bu alan üzerinde geçti, diğeri de teknik servis üzerine olunca alışkanlığım kart tasarımı, onarımı ve gomulu sistem projeleri uzerinde gerceklesti. PIC ve ARM projeleri gelistirdim. Ancak alanıma yakın işler sadece marmara bolgesindeki sanayi şehirlerinde, fabrikalarda veya büyük ölçekli şirketlerde rahat bulabileceğim işler. Ben bu şehirlerde yaşamak istemiyorum açıkçası, birkaç yıl tecrübe kazanmak için katlanırım en fazla. Benim evime 11-12 saat uzaklıkta şehirler bunlar. Yeni evim olmasını da istemiyorum antalya'da veya çevre illerde şansımı denemek istiyorum. Hazır önümde bomboş bir 4-5 ay varken bu boşluğu yeni bir alanda şansımı deneyerek harcamak istiyorum. Ofislerde, ufak çaplı işletmelerde ve/veya freelance/home office olarak yapılabilecek, şunu öğrenmelisin dediğiniz alanlar nelerdir, java(takip ettigim ilanlarda başı çekiyor), webmaster, network isleri vesaire. İngilizce seviyem oldukca iyi, freelance olayina sadece yerli piyasadan da bakmak istemiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Turistik bir memlekette telefon tamir ederek aklının alamayacağı paralar kazanabileceğini vurgulamak isterim. :) Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim.

Konu sahibi
Konu sahibi
B

bjorke07

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Üniv
-
Evet ama 13 yasımdan 18 yasıma kadar tv, bilgisayar, telefon, tüketici elektroniği tamir ederek para kazandım zaten, böyle devam etmek istesem mühendislik okumazdım. :) Bazen keşke okumasaydım diyorum hatta, 5 senede çok köreldim çünkü.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Su an sistem farklı. Piyasanın bir muhendise ihtiyacı var. Telefon isine girersen pişman olmazsın.

bgrakmn

MB Üyesi
Tepkiler
6
Meslek
Teknik Uzman
Üniv
Ahi Evran Üniversitesi
siber güvelik uzmanı olarak çalışabilirsin uzaktan destek veya danışmanlık hizmeti olarak

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

yada network uzmanı

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

paylaşmış olduğum yerlerden kurslar almanı bu alanda uzman olarak tavsiye edebilir ciddi paralar kazanım rahat bir şekilde çalışa bilirsin.

Yukarı Alt