Ankara da Yalın Üretim Eğitimi Hakkında Adim Destek Bekliyoruz.

Bu Eğitimi Yapalım mı?

• Yapalım

Oylar: 1 100,0%
  • yapmayalım

Oylar: 0 0,0%

• Seçmen sayısı
    1
  • Poll closed .

Y. Hocaoğlu

İnstagram: yavuz_hocaoglu_
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Üretim Müdürü
Üniv
Yalın Üretim Uzmanı
Merhaba Sayın Mühendis Beyinler Kurucuları;

17 yıllık otomotiv geçmişimde şunu fark ettim üretim sahalarına yeni başlayan Mühendis arkadaşlarımız çok fazla zorlaşıyor ve yıpranıyor.Bu süreç sonunda mesleğe küsmeler ve sahalardan yok olup gitme süreçlerine kadar zorlu bir süreç geçiriyorlar.ben Ankarada çalışıyorum sizlerin öncülüğünde belli bir bölgede mühendis ve mühendis adaylarımıza karşılıksız Detaylı Yalın üretim eğitimi vermek isterim.Olumlu görmeniz durumda ben tam destek vermeye hazırım.
Eğitim içeriği;
Yalın Üretim,
5S
kaizen
Poka Yoke
Jidoka
TPM
Gemba
Asakai
Takım Çalışması
Genchi genbutsu
Problem Çözme Teknikleri
Anormal Durum Yönetimi
Muda-Muri-Mura
Kobetsu Kaizen
Sunum Teknikleri
Gibi konularda karşılıksız eğitim vermek istiyorum.
Neden;
Bugüne kadar 432 operatör 42 mühendis eğitimine girdim ve üretim sahalarında bir çok mühendis arkadaşımızın bu konularda eksik olmasından dolayı sahalardan kaybolduklarına ve kariyerlerinin düşüş evresine geçtiğini gördüm.
Sayın Site kurucuları yazdıklarımı lütfen kulak ardı etmeyin olumlu veya olumsuz cevap bekliyorum.
Büyük bir başlangıcın Temelini Atabiliriz...

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Hocam düşüncenizi takti ediyorum ben istanbul'dayım keşke böyle bir fırsatım olsa sizin gibi değerli insanlarla en azından tanışmak beyin fırtınası bile yapmak ufkumuzu genişletecektir.

Süper olur hatta uzmanlık alanınız otomotiv ( her erkeğin spor olarak otomotive merakı vardır :) ) bende biraz daha kafa yakıcı toplumda ULTRA MANYAK belgeli düşüncelerimi paylaşmak ve değerli bilgi ve tecrübelerinizi dinlemek bana şeref verir...

Konu sahibi
Konu sahibi
Y. Hocaoğlu

Y. Hocaoğlu

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Üretim Müdürü
Üniv
Yalın Üretim Uzmanı
Aslında amacım da tam olarak bu bir bölgede toplanalım tam gün olsun doya doya şu Yalın Üretimi sizlere aktaralım.Eminim ki Site kurucularımız bu organizasyon için bize destek vereceklerdir.

Adminlerimiz sizlerden destek bekliyoruz...

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Tabi ki her türlü desteğe hazırım. Yazılı, görsel, video içerikler üretebilirsek bunları sosyal mecralarda yayınlarız "Mühendis Beyinler" adında.

Gelecek kuşağada aktarmak için en doğru bilgi aktarımı video kayıt etmek şuan. Elinizde videolar varsa bunları yayınlayabiliriz tabiki.

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Yavuz bey , bilgi ve tecrüblerinizden yola çıkarak ben bir istirham da bulunmak isterim ; bu Japonlar varya o minik sürekli pirinç ve orkinos tüketen dünyayı sallayan adamlar , onların otomotiv ve diğer sektörlerde izledikleri yolları aktararak başlarsanız sevinirim.

Sebebine gelince , biz daha çok Avrupa ve ABD ülkelerini taıyor seviyor adeta tapıyoruz , ama bu adamlar herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen uygulayan hatta almanları bile şaşırtan özelliğe sahip. İyi kötü karınca kararınca belki kör gözlerimle biraz birşeyler biliyorum bu adamlar hakkında ama sanırım samanlıkta bulmaya çalıştığım iğne kadar.

Bilgi ve tecrübemde Akvaryum Balığı yetiştiriciliği ve kuş yetiştiriciliği yüzünden gelmekte yoksa 1995 li yıllarda Kanal 6 da yayınlanan dövüş filmlerinden tanıyoruz adamları.

Ama geniş perspektife bakınca adamlar işi çözmüş yalamış yutmuş bir daha kullanmak üzere tekrar sunmuş... Mesela İkebana , bu kelimeyi sadece çoğu insan bulmada soru olarak sorulduğunu bilir ama içeriğini bilmez...Düşünün ki hem bu adamlar hem çin hemde diğer uzak doğu ülkeleri bildiğin çiçek saksısında akvaryum balığı üretip ciddi kazanç sağlıyor. Yılını çok net hatırlamamakla birlikte 2015 olması lazım 15 milyon dolar akvaryum balığı ithalatı yapmışız yurtdışından... Buralarda da var yok değil ama üretilen hayvanlarla orada olanlar bambaşka...

Neyse yüzen fabrikaları Ton balığı işleme fabrikaları toyota araba fabrikası gibi konuları ile ilgili olarak bu yöntemleri diliniz döndüğünce nacizane bizlere aktarırsanız sevinirim..

Konu sahibi
Konu sahibi
Y. Hocaoğlu

Y. Hocaoğlu

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Üretim Müdürü
Üniv
Yalın Üretim Uzmanı
Aslında benim istediğim bir üniversite veya konferans salonu olabilir video ve yazı ile anlatmak yararlı olmayacaktır diye düşünüyorum

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Aslında benim istediğim bir üniversite veya konferans salonu olabilir video ve yazı ile anlatmak yararlı olmayacaktır diye düşünüyorum
Özel mesaj yazabilirseniz, bazı üniversitelerde öğrenci kulüplerimiz var "Mühendis Beyinler" adı altında, dediğiniz şekilde olabilir. Ama bu sadece orada bulunanlar için olacak. Ama dediğim şekilde video çekebilirseniz herkes, istediği yerde izleyebilir :)

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Belki o toplantı salonunda konuşulanlar video kaydına alınarak güzel bir eğitim içeriği hazırlanabilir?

Konu sahibi
Konu sahibi
Y. Hocaoğlu

Y. Hocaoğlu

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Üretim Müdürü
Üniv
Yalın Üretim Uzmanı
İyi fikir sizide bekleriz...

ronin

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba Sayın Mühendis Beyinler Kurucuları;

17 yıllık otomotiv geçmişimde şunu fark ettim üretim sahalarına yeni başlayan Mühendis arkadaşlarımız çok fazla zorlaşıyor ve yıpranıyor.Bu süreç sonunda mesleğe küsmeler ve sahalardan yok olup gitme süreçlerine kadar zorlu bir süreç geçiriyorlar.ben Ankarada çalışıyorum sizlerin öncülüğünde belli bir bölgede mühendis ve mühendis adaylarımıza karşılıksız Detaylı Yalın üretim eğitimi vermek isterim.Olumlu görmeniz durumda ben tam destek vermeye hazırım.
Eğitim içeriği;
Yalın Üretim,
5S
kaizen
Poka Yoke
Jidoka
TPM
Gemba
Asakai
Takım Çalışması
Genchi genbutsu
Problem Çözme Teknikleri
Anormal Durum Yönetimi
Muda-Muri-Mura
Kobetsu Kaizen
Sunum Teknikleri
Gibi konularda karşılıksız eğitim vermek istiyorum.
Neden;
Bugüne kadar 432 operatör 42 mühendis eğitimine girdim ve üretim sahalarında bir çok mühendis arkadaşımızın bu konularda eksik olmasından dolayı sahalardan kaybolduklarına ve kariyerlerinin düşüş evresine geçtiğini gördüm.
Sayın Site kurucuları yazdıklarımı lütfen kulak ardı etmeyin olumlu veya olumsuz cevap bekliyorum.
Büyük bir başlangıcın Temelini Atabiliriz...
Hocam , bu konuyla ilgili bir gelişme var mi ?

nejatkitis

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
Ege Üniversitesi
Hocam keşke youtube'da falan video hazırlasanız Ankara'da olmayan arkadaşlar da bu güzel bilgilerden faydalanabilir.

Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci-Endüstri Mühendisliği
Üniv
Eskişehir Osmangazi Üni.-3.snf
Hocam yaparsanız ben Eskişehirden gelirim bence bir mühendisin kesinlikle bilmesi gereken şeyler

Yukarı Alt