Arduino ile Drone Yapmak

QuardGo

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Yok
Üniv
Lise
Uçuş kontrolcüsü olarak Arduinoyu kullanarak bir drone yapmak istiyorum fakat daha önce fırçasız bir motoru arduino ile kontrol etmedim, bildiğim kadarıyla ESC kullanmak gerekiyor ve kod kısmında yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Tarikturk

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Otomasyon Öğrencisi
Üniv
Lise
Arduino'yu bir uçuş kontrolcusu ile kullanman biraz zor olacaktır çünkü gps modulunu, uzaktan kumanda(RF) modulunu, ve bunu gibi bir drone da olması gereken birçok modulu haberleştirmen lazımdır
Uçuş kontrol kartı diye aratırsan 100tl civarında bulabilirsin çinde daha ucuzdur
Bu arada eğer yapacaksan motorların esclerini direkt olarak asla arduınoya bağlama yanma riski vardır.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Kod için destekte bulunabilirim

Konu sahibi
Konu sahibi
Q

QuardGo

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Yok
Üniv
Lise
Evet, kod için destekte bulunsanız çok güzel olur, üni. 1.sınıfım (kod yazmakta tecrübem ve fazla bilgim yok) nereden başlayacağımı bilmiyorum. Desteğinizi bekliyorum eğer örnek olarak bir kod gönderirseniz çok sevinirim.

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Arduino ile drone yapmak epey bilgi birikimi ve sabır ister. Ne kadar stabil çalışır bilmiyorum ama instructable'da bir örnek mevcut bunu inceleyebilirsiniz:
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
pwm çoklayıcı ile slot eksikliğinden kurtulursun.fakat gps gyro ve pid kontrollerini arduınoda yazman ve işlemen hem mantıksız hem zor.direkt uçuş kartı kullanman senın için daha iyi olur

Yukarı Alt