Batarya şarj sorunu projesi

M. Ataş

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Elektronik ve Haberleşme Müh.
Üniv
Süleyman Demirel Üniversitesi
Arkadaşlar benim bi projem var. Projem ise mesela arkadaşınızla oturuyorsunuz onun şarjı %70 sizinki ise %10 onun şarjının bi kismini size NFC ile(başka bi şekildede olabilir) mesela %20 sini atabilecek sizinki %30 olacak nasıl bi fikir sizce olabilir mi fikirlerinizi alabilir miyim?

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhaba,

Mantıklı bir proje sanırım bu proje asus tarafından kullanılıyor yani 5000mA lik bataryası olan bir cihazını powerbank a çevirerek diğer cihazı şarj edebiliyorsunuz. Yinede farklı veri aktarımı projeleri değerlendirmeye değerdir yani bu proje yapılmış diyerek düşüncenizi direkt bırakmayın farklı yollar arayın.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

M. Ataş

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Üzerinde çalışılabilir bir konu olqrak görüyorum o yüzden niye kendi kendime geliştirilmesin dedim ve böyle bi fikir çıktı ortaya bende üzerinde kafa yordum. Sonuç muhteşem olacağını umuyorum.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Şu şekilde yapılabilir ancak bu fikrim yeni telefonlar için geçerli olabilir. öncesinde söylediğim asus telefonunu yeni tekloji ile kablosuz şarj etme özelliğini birleştirebilirsiniz. Yani asus telefonu kablosuz şarj cihazıına bağlayarak kablosuz olarak şarj edebilirsiniz diğer cihazları ancak dediğim gibi şarj edilecek cihaz da kablosuz şarj teknolojisine sahip olmalı.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

M. Ataş

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
Aynn bende öyle olmalı demek istedim zaten