baz istasyonu yada gsm operatörlerinin çekim alanını artırmak

mertcan.19

MB Üyesi
Tepkiler
8
Meslek
ÖĞRENCİ
Üniv
KARAMANOĞLU MEHMET BEY ÜNİ
Arkadaşlar meraklı bir makine öğrencisiyim ve evimde bir baz istasyonu yada gsm operatörlerinin çekim alanını artıracak bir şey yapmak istiyorum ancak nerden başlamam gerektiğini bilmiyorum. bana yardımcı olabilecek birileri var mı buralarda ?

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Soruyu beğendim ve merak ediyorum ilgimi çekti. :)

Furkan Bayram

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
69
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Eskilerin kullandığı yöntemler var aslında,onların üzerinden geliştirmeye gidebilirsin hocam

Konu sahibi
Konu sahibi
mertcan.19

mertcan.19

MB Üyesi
Tepkiler
8
Meslek
ÖĞRENCİ
Üniv
KARAMANOĞLU MEHMET BEY ÜNİ
Ancak bazı gerçekler var hocam. Mesela eskilerin kullandığı yöntemi istediğimiz kadar geliştirelim AM frekansını FM frekansına çevirme ihtimalim yok. Neden alanım olmadğı için bilgim yok ki araştırsak da bilgi temelini kimseden almadığımız için bi düzen bi ayıklık olmuyacak. Ancak bu forumda ki elektrik ve elektronik mühendisleri veya mühendis adayları aynı zamanda mekatronik mühendisleri yada mühendis adayları ile ortak bi çalışma ile bu işi başaracağımı düşünüyorum. Var mı benim kadar meraklı ve girişken bi arkadaş bana destek olacak ? Tekliflere açığım yani :)

msadikagar

İnsanları doktorlar yaşatır insanlığı Mühendisler!
MB Üyesi
Tepkiler
39
Meslek
Gemi Makineleri İşletme Mühendisi
Üniv
Piri Reis Üniversitesi
benim de ilgimi çekti bu konu :)

Atakan Akbulut

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
43
Meslek
R&D Embedded Systems Software Engineer
Pekala size biraz araştırma konusu verebilirim . Bu sistemler üzerinde kendimde çalışıyorum Hatta tez yazıyorum. Mimo radarlar , LMS Algoritması , RLS Algoritması , kanal denkleştirme .... isteyene tonlarca araştırma konusu sunabilirim.

Örnek olarak yeni teknoloji Dünya bunun üzerinde çalısıyor nanometrelik antenlerle veri iletişimini saglamak. Kör noktalarda iletimi saglamak. AVM gibi yerlerde içerideki bir kişinin telefonunu baz istasyonu olarak kullanmak ...
şuanda Türkiye olarak 5G olarak geç kalmış bulunmaktayız.
iyi düşünmeler :)

Yukarı Alt