Bilgisayar Ekranı Açılmıyor

makinacı987

MB Üyesi
Tepkiler
7
Üniv
Süleyman Demirel Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce bilgisayarı yeniden başlattım, ve ekran görüntüsü siyah oldu ve 2 gündür ekran görüntüsü gelmedi. Bilgisayar açılıyor fakat ekran gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
1) Kabloyu ve pinlerini kontrol et

2) Baska bir monitor bagla. Eger calisiyorsa sorun senin monitorda,
calismiyorsa bilgisayarda problem vardir

3) Belki bu vidyo isine yarar:

4) Internette arastir biraz

Konu sahibi
Konu sahibi
M

makinacı987

MB Üyesi
Tepkiler
7
Üniv
Benim bios açılmıyor. Yani ekrana mousela hiçbir şekilde müdahale edemiyorum.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Ekranin altindaki küçük ışık yanıp sönüyor mu yoksa surekli yanık sekilde mi? Monitörün ekran aydınlatması bozulmuş olabilir. Telefonun flashini acip ekrana iyice dayayip görüntü var mi diye bakar mısın?

Konu sahibi
Konu sahibi
M

makinacı987

MB Üyesi
Tepkiler
7
Üniv
Benim bilgisayarım dizüstü bilgisayar.ekranda hiç görüntü yok. HDMI kablosuyla televizyona bagladim. Görüntü televizyona geliyor.

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
Laptop yani. Keske bunu bastan yazsaydin.

O zaman görüntü paneli bozulmustur ya da baglantida (görüntü paneli ile laptop arasindaki ince kablolar)
bir sorun vardir.

Son düzenleme:

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Benim bilgisayarım dizüstü bilgisayar.ekranda hiç görüntü yok. HDMI kablosuyla televizyona bagladim. Görüntü televizyona geliyor.
Ayni aydınlaticilar laptopta da bulunur. Ilk önce dikkatlice telefonum flashi gibi güçlü bie ışıkla ekrana göz at. karanlık görüntüler goruyorsan benim dedigim gibidir. Görmüyorsan da soyle diger ihtimalleri degerlendirelim.

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Görev yöneticisi açılmıyor Windows 10 Görev Yöneticisi’ni açtıktan sonra: Sol üstte bulunan “Dosya” butonuna basın ve “Yeni Görevi Çalıştır”a tıklayın. Gelen ekrana: “explorer.exe” yaz “Bu Görevi Yönetici Ayrıcalıklarıyla Oluştur” butonunu aktif et ve “Tamam” butonuna bas

Konu sahibi
Konu sahibi
M

makinacı987

MB Üyesi
Tepkiler
7
Üniv
Ekranda karanlık görüntüler görmüyorum.Fakat ekranın parlaklığını açıp kistigimda parlaklığın değiştiğini görebiliyorum. Ayrıca görev yöneticisine de giremiyorum. Televizyona bagladigimda ekran kartını devre dışı bırak dedim. Şimdi televizyona da görüntü gelmiyor

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Ekran parlakligini ayarlayabiliyorsan, aydinlaticilar sağlam. Aydinlatici kablolari da diğer ekran kablolari gibi ekrana kasadan menteselerin ordan tasiniyor. Kuvvetle muhtemel ekrana giden kablolarin kirilmis olabilir, panel bozulmus olabilir ki bunu dusuk ihtimal olarak düşünüyorum. Her halukarda içini açıp bakman veya baktirman lazim. Bir tamirciye getirmeni tavsiye ederim. Eger kablolar kırıksa mutlaka orijinal kablolari ile yenisi degistirlmeli.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Bilgisayarin power tusuna bastikran sonra ekran tamamen karanlik degil mi? Yanlış anlamadim. Sayet bios falan goruyorsan yazilimsal da olabilir. Ben bunu sormayi unutmusum.

ggokdag

MB Üyesi
Tepkiler
11
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Balıkesir Üniversitesi
Slim ekranında veya anakart girişinde sıkıntı var gibi teknik destek alman daha doğru olur yazılımsal olduğunu düşünmüyorum ama en son yaptıklarınızı detaylı anlatırsanız yazılımsal mı değil mi çözüm yolu düşünebiliriz

firzen

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bİlgisayar mühendisi
Üniv
namık kemal üniversitesi
teknik destekten yardım alırsan daha iyi olur bence

Yukarı Alt