Bilgisayar Mühendisliği mi Kimya Mühendisliği mi?

Furkan Duran

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Mühendislik olacak inşallah
Üniv
Yok yakında olacak
Herkese merhabalar. Tercih için yardım istiyorum 100k-120k arası mezuna kalmak istemiyorum. Bilgisayar mühendisliği bölümü yada kimya mühendisliği istiyorum .
Bana hem tercih için hemde iş imkanı için yardımcı olabilir misiniz?

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Bilgisayar ve kimya arasında kalıyorsan. Kesinlikle bilgisayar mühendisliğini tercih etmelisin. İngilizce ve bilgisayar mühendisliğini bir araya koyup developer vs olarak kariyerine devam edebilirsin. Günümüz ve gelecek programlama bilen adamlara ihtiyaç duyuyor ve sadece Türkiye'nin değil aynı zamanda Avrupa'nın da bilgisayar mühendislerine ihtiyacı var.

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Furkan Duran

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
Yok yakında olacak
Arkadaşın söylediklerine kesinlikle katılıyorum.

Bilgisayar mühendisliğinin önü çok açık. (Tabi kendini geliştirirsen)
Bilgisayar ve kimya arasında kalıyorsan. Kesinlikle bilgisayar mühendisliğini tercih etmelisin. İngilizce ve bilgisayar mühendisliğini bir araya koyup developer vs olarak kariyerine devam edebilirsin. Günümüz ve gelecek programlama bilen adamlara ihtiyaç duyuyor ve sadece Türkiye'nin değil aynı zamanda Avrupa'nın da bilgisayar mühendislerine ihtiyacı var.
Abilerim yorumlarınız için çok teşekkür ederim benim PC bilgim küçüklüğümden beri. İyi seviyede donanımsal olarak çoğu şeyi gayet iyi anlarım ve hallederim yazılımsal olarak fazla bilgim yok ama
Peki bana onerebileceginiz bir üniversite var mı ? Son 3 ay evde olmamız hasebiyle çalışamadım yoksa seneye tekrar girip ilk 30k larimi zorlasam ( çünkü hedefim oralardaydi ). Ama bir sene daha bunu çekmek istemiyorum da 100k/120k dayım büyük ihtimalle

Serkan Yazak

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
63
Meslek
Makine Mühendisligi
Hiç tartışmasız Bilgisayar Mühendisliği'ni seçmeni öneririm. Bölüm konusunda şüphe yok.

Üniversite seçimi konusunda ise özellikle mühendislik bölümleri için, bölüm fark etmeksizin gidebildiğin en iyi üniversiteye gitmeni tavsiye ederim. Eğer gerçekten kararlı ve hedeflerine sadık bir öğrenciysen, 1 sene mezuna kalarak iyi bir üniversitede eğitim almak, kaybettiğin 1 yılını sana büyük ihtimalle geri verecektir. Tabi ki iyi bir ingilizce ile ve yazılım konusunda kendini ne kadar geliştirdiğinle de alakalı bu durum.

Son düzenleme:

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Açıkçası bilgisayar mühendisliğinde üniversite adının diğer mühendisliklere göre daha az öneme sahip. Ancak Serkan beyin de söylediği gibi gerçekten kararlıysan mezuna bırak. Gerçekten kararlı değilsen başla direkt bölüme.

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Furkan Duran

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
Yok yakında olacak
Hiç tartışmasız Bilgisayar Mühendisliği'ni seçmeni öneririm. Bölüm konusunda şüphe yok.

Üniversite seçimi konusunda ise özellikle mühendislik bölümleri için, bölüm fark etmeksizin gidebildiğin en iyi üniversiteye gitmeni tavsiye ederim. Eğer gerçekten kararlı ve hedeflerine sadık bir öğrenciysen, 1 sene mezuna kalarak iyi bir üniversitede eğitim almak, kaybettiğin 1 yılını sana büyük ihtimalle geri verecektir. Tabi ki iyi bir ingilizce ile ve yazılım konusunda kendini ne kadar geliştirdiğinle de alakalı bu durum.
Teşekürler hocam değerlendireceğim

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Tabi ki Bilgisayar Mühendisliği :) İş olanağı daha fazla.

Yukarı Alt