Bilgisayar Mühendisliği

Konu, 'Üniversite Tercih Rehberi' kısmında Legend Roy tarafından paylaşıldı.

 1. Legend Roy

  Legend Roy MB Üyesi

  Kayıt:
  6 Kasım 2016
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Üniversite:
  YTÜ
  Merhaba arkadaşlar . Bu sene Yıldız Bilgisayarı kazandım , sorum ise şu :

  Gerçekten üst altılı ( Sabancı,Koç,Boun,İTÜ,ODTÜ,Bilkent) ile Yıldız arasındaki fark çok mu , iş bulmada üst altılı daha mı etkili oluyor ? Sırf bunun için hazırlıkta sınava kasıp İTÜ'ye geçmek istiyor gibiyim . Düşüncelerinizi merakla bekliyorum .
   
 2. Deduska

  Deduska MB Üyesi

  Kayıt:
  29 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  125
  Meslek:
  Developer
  En İyi Cevap:
  9
  Değerlendiriler:
  +153 / 1 / -0
  Tabi bir fark yok. Farkı yaratanlar bizleriz. Ne yani iyi bir mühendis olabilmek için; İTÜ, KOÇ v.s. bunlarda mı okumak gerekiyor ben size sorayım?

  Bakın, eğitim sistemi böyle gitmeye devam ederse. Çocuğumu açıktan okutmak zorunda kalıcam. Okulda zamanını boşa harcayarak değerli zamanı boşa harcamasından ziyade, ilgili derslerini açıktan versin ve işi ile alakalı gerekli eğitimlerini dışardan tamamlamasını sağlarım. Planlarım doğrultusunda iyi bir mühendis olmasını sağlamak istiyorum.

  Uzun lafın kısası. Üniversiten güzel hiç gerek yok hazırlanmaya. İngilizceni çalış ve iyi şekilde öğren. Çok çok geçmek istiyorsan. 1.sınıfta derslerine asılırsın yatay geçiş yaparsın. Zaman kaybetmezsin. Geçiş yapamaz isen kaybedeceğin bir şey olmaz. Kafana takma.

  Sen bol bol kitap oku. Çalış, işi kavra. Gerisi gelir. ;)

  Başarılar. Erasmus mutlaka yap.
   
  • Beğen Beğen x 1