Bilim mi Filim mi ?

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Sizce hangisi revaçta ? BİLİM mi FİLİM mi ? Ya da revaçta olmalı ?

Şuan ülkede her türlü FİLM çeviren parayı kazanıyor ; mesela çiftlikbank gibi bir sistem kuruyorsun parayı vurup kaçıyorsun , mesela sahte içki üretiyorsun araba çalıp parçalayıp satıyorsun kırmızı toz bibere bol bol tuğla ufalayıp satıyorsun dana eti yerine malum hayvanları kesip satıyorsun kebap yapıyorsun o biçim filmler entrikalar çeviriyorsun ülkenin en ahlaksız işini yapıyorsun adı aslında p......nk ama birden İŞ ADAMI BEY oluyorsun , ama ülkede mucit mühendis öğretmen dürüst insan isen İNSAN OLMAYAN SINIFA dahil oluyorsun...

Burada yanlş nerede ne yapmalı bu çarkı tersine çevirmek için ? Açtığım ve yorum yaptığım konuları okuyan herkes benim negatif olduğumu sanacak belkide hepinize soğuk geleceğim belki nefret edeniniz bile olacak ama neden biliyor musunuz ? Herkesin içinde kabul ettiği ama asla dışarı vurmadığı gerçekleri kabul ettiği için..

Hayatımda duygu düşünce ve felsefesini örnek aldığım saygı değer üstad Nikola Tesla ne güzel bir cümle kurmuş " İNSANLAR İÇİNDEKİ KİN VE NEFRETİ ELEKTRİĞE DÖNÜŞTÜREBİLSEYDİ DÜNYA HİÇ ELEKTRİKSİZ VE IŞIKSIZ KALMAZ DI "

Seni anlayabilmek ne mutlu Nikola Tesla.....

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Sizce hangisi revaçta ? BİLİM mi FİLİM mi ? Ya da revaçta olmalı ?

Şuan ülkede her türlü FİLM çeviren parayı kazanıyor ; mesela çiftlikbank gibi bir sistem kuruyorsun parayı vurup kaçıyorsun , mesela sahte içki üretiyorsun araba çalıp parçalayıp satıyorsun kırmızı toz bibere bol bol tuğla ufalayıp satıyorsun dana eti yerine malum hayvanları kesip satıyorsun kebap yapıyorsun o biçim filmler entrikalar çeviriyorsun ülkenin en ahlaksız işini yapıyorsun adı aslında p......nk ama birden İŞ ADAMI BEY oluyorsun , ama ülkede mucit mühendis öğretmen dürüst insan isen İNSAN OLMAYAN SINIFA dahil oluyorsun...

Burada yanlş nerede ne yapmalı bu çarkı tersine çevirmek için ? Açtığım ve yorum yaptığım konuları okuyan herkes benim negatif olduğumu sanacak belkide hepinize soğuk geleceğim belki nefret edeniniz bile olacak ama neden biliyor musunuz ? Herkesin içinde kabul ettiği ama asla dışarı vurmadığı gerçekleri kabul ettiği için..

Hayatımda duygu düşünce ve felsefesini örnek aldığım saygı değer üstad Nikola Tesla ne güzel bir cümle kurmuş " İNSANLAR İÇİNDEKİ KİN VE NEFRETİ ELEKTRİĞE DÖNÜŞTÜREBİLSEYDİ DÜNYA HİÇ ELEKTRİKSİZ VE IŞIKSIZ KALMAZ DI "

Seni anlayabilmek ne mutlu Nikola Tesla.....

Bence sorun bir şey yapmak istediğinde insanların seni aşağıya çekmesi. Bu ülkede hayal kurmak bile zor. Birine hayallerinden bahsettiğinde hemen uçma abi yavaş abi. Ulan adı üstünde hayal, gerçeğe dönüşmesi için elinden geleni yaparsın ama olmazsa çokta üzülmezsin çünkü eğer gerçekten çabaladıysan o sana mutlaka bir şeyler katar. Ancak bizim etrafımızdaki insanların hayale bile tahammülü yok.

Herkes çabalamaktan ziyade kolay yoldan para kazanma peşinde. Ya senin dediğin gibi film çeviriliyor ya da başarısı ile sivrilenin ayağı kaydırılıyor.

Bilim ile para kazanmak mümkün ancak bilim ile para kazanmak istiyorsan bir ekip olarak hareket etmen lazım, bizim sorunumuz burada işte, herkes zengin olmak istiyor ancak herkes kendi başına zengin olmak istiyor. Böyle olunca da filmi iyi çeviren parayı götürüyor.

Örneğin sen çiftlik banka film demişsin ancak ben o şirketi kurana en az kızarım. İnsanlar mağduruz diyorlar o çiftlik banka para yatıranların bir çoğu kolay yerden para getirdiği için oraya paralarını yatırdı mesela...

Konu sahibi
Konu sahibi
T

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Hay yaşa hemşerim , her satırına katılıyorum. Birlik olgusu tükettirildi ( eskiden komşuluk arkadaşlık ahbaplık hatır şinas insanlar AHD-I VEFA vardı. Aydiyet duygusu yok , EGO en üst seviyede...

Farklı olmanı istemeyen gizli bir güç var ülkede sen farklı olmak farkındalık yaratmak istediğin an bakıyorlar ki sen bir değişim içindesin seni hemen etkisiz hale getirmek için uğraşıyorlar. Maddi manevi seni yakalarsa oradan vuruyor.

Şuan çalışma prensibi çizimleri olan ama para olmadığı için bir yararlı prototip haline getiremediğim 21 tane icadım var , kimi icadın ortalama prototip bedeli 30 bin civarıyken en üst prototipin değeri 1,5 trilyon , peki bu icadlar para kazandırır mı ? Kimine göre darphane olursun kimine göre hiç bir işe yaramaz...

Biz çocukken masal dinlerdik , öğretmenler bize bir masal konusu verir onu etkileyici şekilde yazmamızı isterdi , duygu düşünce ve fikrimizi en uç noktalara çekerdi , şimdi ki nesillerde bu yok , 90 yılından sonra doğan çoğu çocuk düşüncesi hayal gücü silindi / sildiler ; onlara sadece MATERYALİZM konusu beyinlere işledi , eğer bir maddeyi 5 duyu organıyla algılayabiliyorsan bu gerçektir olumsuz ise öyle birşey yoktur ve vakit kaybetmeye gerek yoktur şeklinde programlandı ve sonuçları şimdi ortada...

Milenyum çocukları ise tamamen robotize edilmiş duygudan ve düşünceden yoksun sadece komutla hareket eden hatta çoğu zaman bilinç altı frekansları ile tamamen başı kopuk horoz gibi bilinçsizce hareket eden bir nesil yaratıldı. Buna yediklerimiz içtiklerimiz içine DNA sı ile oynanmış yiyecekler de büyük katkı sağlamakta...

Bu konuya diğer forumdaşlarda katkı sağlarsa yararlı bir konu olur bazı mühendis arkadaşların araştırma ödevine de belki bir katkısı olur düşüncesindeyim.

Ek bir bilgi olarak Çiftlikbank olgusunu kuran elemanı hepimiz medyanın bize aktardığı kadarıyla tanıyoruz. Ben biraz bildiğim kadarıyla birkaç bilgi daha sunayım. Bursa da bir lokantada bulaşıkçılık temizlik işleri gibi işlerde çalışan bu eleman para hırsını ve ihtirasını hisseden bir adamın lokantaya gelmesi ona servis esnasında yemekleri sunarken yüksek meblağlı rakamları telaffuz ederken kulak kesilmesi ve söz verilmediği halde adam konuşurken araya girip yaptığı yorumlar ile adamın dikkatini çekmiş.

Adam ona neler yapmak istediğini ve paranın nasıl kolay yoldan tereyeağından kıl çeker gibi yapabileceklerini sorduktan sonra bu hırsı ve gözü karalığı ( para kazanma yolunda her yol mübahtır anlayışını kastediyorum ) görünce bir iş kurmak istediğini ve bu işi yönetmesini istiyor.

Adam tezgahı kuruyor yine aynı mantıkla bir iş bir ticaret sitesi gibi fakat iş başlangıçta patlak veriyor , korkudan aldığı tüm paraları sahiplerine iade edip adamla yollarını ayırıyor.

Ama buradan bir ders çıkarıyor benzer yapıda bir sistem daha kuruyor taki çiftlikbankı kurana dek 4 farklı şirketi batırıyor ve her seferinde batık vermeden 0=0 eşite işi kapatıyor. En son bu işin sağlam bir idda oranı gibi bir oranla olacağına kanaat getirdikten sonra Bursa ve İstanbul da birkaç programcı bulup bu yazılımı yazdırıyor. Paralarının bir kısmını peşin geri kalan kısmını senet yapıpanlaştıktan sonra oturup bekliyor. Bir çocuk sisteme 4000 tl yatırıyor ve çark ilk hareketi alıyor , hemen parayı alıp üstüne çeki düzen veriyor ve küçük borçları kapatıyor , diğer gün 2000 , 1000 500 200 400 gibi rakamlar gelmeye başlıyor , aklına kampanya fikri geliyor ve 1 liraya 3 lira vereceğini vaad ederek duyuruyor ve gerisi çığ gibi geliyor. Çalıştığım şirkette 65.000 210.000 25.000 30.000 140.000 hatta bankalardan kredi çekip ev ve arabalarını satıp girenler oldu.

Çünkü kolay para banka bile böyle faiz vermiyor , düşün kampanya dediği sistemde 200.000 tl değerinde sanal hayvan alıyorsun 4 ay 18 gün sonra verdiğin paraya geliyorsun geri kalan 8 ay ise yattığın yerden para gelmesi.. Haa bu girişime ilk para yatıranlar aldı mı aldı yalan yok çünkü para elektronik logic kapılar konusu gibi ilk giren son çıkar ilk giren ilk çıkar ( kısa vadede ) mantığı ile kurulu bir düzenekti , tabi herşeyi düşünülmüş yem para ahır genişletme para sanal jeton biriktiriyorsun sana bal yumurta sucuk salam gönderiyor ( hepsi fason tabiki ) göstermelik arazilere yalandan çiftlik kuruluyor vs...

Yani filim mi bilim mi derken anlatmak istediğim FİLİM bu ve bunun gibi şeyler , temel mantığına bakarsak olabildiğince detaylanmış ve paradan para kazanma suyunun suyu işi oluyor. Ben oraya bu paraları yatıran adamlara " benim projeme katkı sağlayın üretelim patentini alalım ister patentiyle satalım ister yıllık sözleşme imzalayalım bize hergün para aksın " diye fikir sunduğumda burun kıvırıp " ya kardeşim git hayallarinle birlikte yaşa olmayacak duaya amin deme doğmamış çocuğa don biçme adam burda saniyede para basıyor senin ki ölme eşeğim ölme " dediler sonuç ortada hepsi o paraları batırdı 100.000 tl banka kredisi çekip batıran arkadaş şimdi içerde yatıyor ...

Bu millet artık materyalizme beyinleri programlandığı için HAYAL , BİLİM , İCAD , MAKİNE gibi şeylere bakmıyor yatırım yapmıyor AMA BU MAKİNE 30.000 e mal olup satışı 300.000 olacak işte bu da belgesi dersen kuyruk olanı da çok olur...Bu sorunsalı aşmayı ve çözmeyi becerebilmeyi başaracağımız bir kuram geliştirmemiz lazım...

Son düzenleme:

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Bence sorun bir şey yapmak istediğinde insanların seni aşağıya çekmesi. Bu ülkede hayal kurmak bile zor. Birine hayallerinden bahsettiğinde hemen uçma abi yavaş abi. Ulan adı üstünde hayal, gerçeğe dönüşmesi için elinden geleni yaparsın ama olmazsa çokta üzülmezsin çünkü eğer gerçekten çabaladıysan o sana mutlaka bir şeyler katar. Ancak bizim etrafımızdaki insanların hayale bile tahammülü yok.
Aslında en büyük sıkıntımız bu. Biri farklı bir düşünce ile çıktığında meydana hemen kafasında hissediyor balyozu. En kötüsünden öğrenci yıllarımda şu siteyi kurarken bile, aman olmaz, boşa uğraşma şu bu ile karşılaşmıştım. Sırf onlara inat yaşıyor hala. Facebookta ve instagramda ciddi takipçilere ulaştık. Mesleğim ile alakası olmamasına rağmen yazılım öğrenip tüm her şeyi kendim kurmuştum :) Fobi olarak kaldı bende.

Şu videoyu eklemek istedim :)

Çiftlik bank olayın gelirsek, eğer dürüst olmak gerekirse bende girmiştim :D 2 haneli bir para yatırmıştım. Daha sonra dediğiniz gibi bankadan kredi çekip girenler oldu. Saçmalık, kolay yoldan para kazanma hırsı. Bu adam hırsızsa, o bankadan kredi çekip girenlerde hırsız oluyor bence.

İlk başlarda fikir çok iyi gelmişti bana. Çünkü o eski titan zincirlerine çok az benziyor, bir üretim vardı. Belki tarımda yeni bir idol olur diye düşünmüştüm :D Duygusal yaklaştım sanırım. (yani bu kar oranını hala inanamıyordum. inanmak istemişim.) Ben batmadan 1 sene önce filan girmiştim. Yani zarar etmedim kar ettim. Tabi o kadar insan zarar edince, insanın içi kötü oluyor. Başka insanların hayallerini çalmış durumuna düşüyorsunuz.

Milenyum çocukları ise tamamen robotize edilmiş duygudan ve düşünceden yoksun sadece komutla hareket eden hatta çoğu zaman bilinç altı frekansları ile tamamen başı kopuk horoz gibi bilinçsizce hareket eden bir nesil yaratıldı. Buna yediklerimiz içtiklerimiz içine DNA sı ile oynanmış yiyecekler de büyük katkı sağlamakta...
Tamamen katılıyorum. Tam bir tüketici toplumu olduk. Yeni nesile bakıyorum elinde bir telefon sabah akşam youtube de çocuk yayıncıları izliyor robot gibi. Veya bir kanal açıp oradan para kazanma ile hayatımı devam ettiririm diyor. Tabi oradan çok kısa sürede, yüklü kolay para kazananlarda var. 1000 kişiden 1 kişi oda. Bilmiyorum artık doğru mu yanlış mı yapıyorlar. Devir artık çok değişti. Belki bizim kafamız almıyor yeni Dünya düzenini.

Tabi burada önemli olan yöneten misin? Yönetilen mi?

Konu sahibi
Konu sahibi
T

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Hocam bizde bir de SÜRÜ psikolojisi var , biri önden gitti mi takıl peşine yol seni nereye çıkarırsa , bunun bir deneyini şöyle farkında olmadan yaptım ;

Trafik istanbul da her zaman yoğundur , uzun bir süre kurallara riayet ederek yola devam ettim , fakat iş çıldırma noktasına kadar geldi , sinyal verip daldım emniyet şeridine bastım gaza en az 1 saatlik trafiği geçtim yol biraz ilerde rahatlamaya başlayınca girdim şeride baktım ki arkamda sayısız araba benimle devam ediyor ve tek tek benim girdiğim şeride giriyor...

Birkaç ay sonra istanbul a dönüşte yine yoğun trafik ama bu sefer emniyet şeridine girenlere yol vermemeye başladım arkamda önümde kim varsa aynı şekilde kapattılar şeridi ...

Yani başlangıç narasını kim atarsa kılıcı ile ister ölüm ister zulüm olsun o yola düşüncesiz bir şekilde çıkıyor.

Bu durumdan kurtulmak lazım...

Yukarı Alt