CAD-CAM için Laptop

hangi laptop ?

• hp

• dell

• casper

• acer

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
xiaomi nin misyonu neydi ucuz paraya kaliteli iş yapmak adamların amacı oydu zaten
3-5 yıllık şirket apple a kafa tutuyor kişisel görüşümü sorarsa xiaomi daha iyi hatta
ama adamlar direk efsane telefon ürettiler vestelle xiaomi hemen hemen aynı zamanda başladılar telefon üretmeye vestel neden bu kadar başarılı olamadı dediğim gibi misyonları farklı çünkü xiaomi bir şeyleri gerçekten değiştirmek için istiyordu bunun için çalıştılar ve başardılar
ama ben bizimkilerde böyle bir şey göremiyorum gerçekten istemiyorlar sanki
yoksa biz ülkeyi kaldırcaz diye bir şirket kurulsun arkasında durmayan adi dediğim gibi
çaba olursa arkasında durururuz
vestel ve xiaomi yaklaşık ikisi de 2013-2014 civarı başladılar telefon üretmeye xiaomi uçtu vestel neden ilerlemedi eminim xiaomi yerli alın gelişelim diye bağırmamıştır çinde 3-5 yıl iyi satmadılar sonra patladılar vestel neden yapmıyor bunu

çin ve japonya neden gelişti deyince adamlar çalışıyor abi gerçekten çalışıyorlar türkiyede işini gerçekten yapan 3-5 kişi var herkes salla başı al maaşı istiyor üretmek istemiyor
benim okulda mühendis olmak isteyen arkadaşların hepsi masabaşı tanıdık birinin orda torpille işe girip iki imza atıp para kazanmak istiyor ben ne yapayım şimdi kimi destekleyeyim

Söylediklerinde çok fazla haklı olduğun noktalar var, ama desteklemeden de bir yerlere gelemeyeceğimizi düşünüyorum.

Ve evet haklısın malesef ki Türkiye de Ar-Ge ye verilen değer çok az. Ancak ben destek verip, bu durumun değişmesini ummaktan başka bir şey göremiyorum ne yazık ki.

Bence Vestelin en büyük hatalarından biri ilk çıkardığı telefonların gerçekten çok kötü olması. (Baya kötülerdi)
Ancak şuan ben Vestel Z10 kullanıcısıyım. Telefon bence gayet iyi, süper değil ancak günlük hayatımda bende atomu parçalamıyorum işimi görüyor sonuçta.

Ben sana hak veriyorum bu arada, haklı olduğun noktalar var. Senin gibi insanlarla fikir alışverişinde bulunmak her zaman beni mutlu eder, benim kızdığım insan tipleri hiç birşey yapmayıp, bir şeyler için çabalamayıp sadece söylenen hiç araştırmadan bilmeden isyan eden insanlar.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
ekran için küçük dedim, ekran çözünürlüğüne değil.

Aşağıdakiler duymak istediklerin değil ama bilmen gerekenler ve kararını kendin ver.

İkisinide almazdım. Okuldayken para kazanma isteği güzel fakat yanlış.bütçene uygun olarak öğrenmek,güncel kalmak için istiyorsan alabilirsin.. ama en önemlisi ingilizceni geliştir.Bir akademik yayını çevirebiliyormusun? Bir sunum yapabilirmisin? Tasarım bir yere kadar.iş ortamında da öğrenirsin Toefl için çalış,sınav ücretlerine değerlendirirsin.. Günlerinin kıymetini bil. Bırak arkadaşların tasarım yapsın sen kendini tasarla.
Bence 4 sene okuyacağını düşünürsek (kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama), günde sadece 1 saatini İngilizceye ayırsan İngilizceni geliştrebilirsin. İngilizce inan çok fazla önemli ama kendini geliştirmek istemen çok güzel bir şey, bu sebeple İngilizce geliştirme konusunda arkadaşımıza katılıyorum ancak bunun yanında eğer bulabiliyorsan iş bulmanı ve orada kendini geliştirmeni destekliyorum. Tabi bunlar benim düşüncelerim herkesin düşüncesine saygım var yanlış anlaşılma olmasın :)

Konu sahibi
Konu sahibi
W

webber47

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci
Bence 4 sene okuyacağını düşünürsek (kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama), günde sadece 1 saatini İngilizceye ayırsan İngilizceni geliştrebilirsin. İngilizce inan çok fazla önemli ama kendini geliştirmek istemen çok güzel bir şey, bu sebeple İngilizce geliştirme konusunda arkadaşımıza katılıyorum ancak bunun yanında eğer bulabiliyorsan iş bulmanı ve orada kendini geliştirmeni destekliyorum. Tabi bunlar benim düşüncelerim herkesin düşüncesine saygım var yanlış anlaşılma olmasın :)
2. sınıfım
ingilizcem fena değil zaten zorunlu hazırlıktan muaf olmuştum
ama hem işimde gelişmek hem de bir an önce kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum ailemin maddi durumu pek iyi değil sürekli bir şeyler isteyemiyorum ve yurt berbat evde kalmak istiyorum ve burda ev kiraları 500 tl az boz bişey kazansam yeter bana

ekran için küçük dedim, ekran çözünürlüğüne değil.

Aşağıdakiler duymak istediklerin değil ama bilmen gerekenler ve kararını kendin ver.

İkisinide almazdım. Okuldayken para kazanma isteği güzel fakat yanlış.bütçene uygun olarak öğrenmek,güncel kalmak için istiyorsan alabilirsin.. ama en önemlisi ingilizceni geliştir.Bir akademik yayını çevirebiliyormusun? Bir sunum yapabilirmisin? Tasarım bir yere kadar.iş ortamında da öğrenirsin Toefl için çalış,sınav ücretlerine değerlendirirsin.. Günlerinin kıymetini bil. Bırak arkadaşların tasarım yapsın sen kendini tasarla.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
2. sınıfım
ingilizcem fena değil zaten zorunlu hazırlıktan muaf olmuştum
ama hem işimde gelişmek hem de bir an önce kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum ailemin maddi durumu pek iyi değil sürekli bir şeyler isteyemiyorum ve yurt berbat evde kalmak istiyorum ve burda ev kiraları 500 tl az boz bişey kazansam yeter bana
İngilizcem iyi diyorsan bir yandan çalışıp bir yandan okuman tabiki de sana çok fazla şey katar.

yusufc

Çiftçi-Farmer
MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Çiftçi
Üniv
yok
masaüstü şart bence eksi twoquad @9500 serisi bi işlemci ile şu anki orta üst seviye amd işlemcili laptoplara kafa tutacak pc toplanır. ama sen diyorsanki illaki laptop olacak yeni olacak gidip yerinde görmek şartıyla defolu pc alabilirsin marka olarakta hp harici ne alırsan al hp performans için uygun bilgisayar değil en iyiside en kötüsüde işlemcisi güçlü bi laptop alıp minipcıexpress slotu ile harici grafik kartı eklenebiliyor. fiyat performansta acer ve casper iyidir. diğer yorumlarda bahsedildildiği gibi ram konusunda frekans önceliklidir (mhz cinsinden) işlemcide de cahce ve frekans. amd kesinkle alma.

gorkemcmeta

MB Üyesi
Tepkiler
10
Üniv
ege üniversitesi
hangi diz üstü bilgisayarı tercih edersiniz bilmem ama, aldıktan sonra beni takip edebilirsiniz,

Yukarı Alt